به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری برنا، عباس آخوندی در مراسم گرامیداشت سالروز تشکیل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت : دخالت دهیاری و دهداری ها در صدور پروانه های ساختمانی روستاها مشکل ساز است و تشکیل دهیاری و دهداری ها در نظام سیاسی کشور مشکلات زیادی ایجاد کرده و حتی در صدور پروانه های ساختمانی در روستاها به تغییر کاربری زمین های کشاورزی منجر شده است.

وی ادامه داد: برای توسعه روستاها و افزایش جمعیت آنها ، معیشت غیرکشاورزی روستاییان باید ساماندهی شود و در زمینه توزیع جمعیت در روستاها و رونق اقتصادی آنها آنچنان موفق نبوده ایم و باید میان زندگی روستایی و شهری کیفیت زندگی ، متناسب شود.

آخوندی اظهار داشت: زندگی روستاییان فقط بر اساس معیشت کشاورزی نیست و معیشت غیرکشاورزی هم باید برنامه ریزی شود و منابع گردشگری و طبیعت هم مد نظر باشد.

وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: طرح منظومه روستایی در تغییر معیشت روستاییان طرح بسیار خوبی است و به روستاها به عنوان یک مجموعه و سیستم نگاه می شود.

آخوندی گفت : در طرح جامع شهرها باید منظومه روستاهای آن نیز مد نظر باشد تا در برنامه هایی که در طرح جامع شهری اجرا  می شود ، طرح های دیگری نیز در منظومه روستایی برنامه ریزی شود.

وزیر راه و شهرسازی از طرح ساخت 20 هزار مسکن اجتماعی با همکاری بنیاد مسکن خبر داد و گفت : وام 80 میلیون تومانی مسکن را هم پیگیری می کنیم.

  عباس آخوندی تصریح کرد: 15 تا 20 هزار واحد مسکن اجتماعی با همکاری بنیاد مسکن ساخته می‌شود و هدف ما بازگشت به اهداف حضرت امام خمینی (ره) از تاسیس بنیاد مسکن است.

وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: طرح مسکن اجتماعی در چارچوب بازگشت به گفتمان حضرت امام (ره) در حوزه مسکن و سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری است و تلاش می کنیم  همکاری  بنیاد مسکن بیشتر شود.

عباس آخوندی با اشاره به سالروز تأسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و افتتاح حساب 100 امام گفت : مسکن در فرمان حضرت امام (ره) به عنوان یک مسئله اجتماعی مطرح و ابعاد اجتماعی مسکن از ابعاد فنی آن مهم تر بوده است.

آخوندی ادامه داد: تاکید حضرت امام بر این بوده است که مسکن باید در مناطق مرغوب و قابل سکونت ساخته شود.

وزیر راه و شهرسازی در پایان درباره وام 80 میلیون تومانی خرید مسکن هم گفت: پیگیر تصویب این وام هستیم.