به گزارش خبرگزاری برنا از کرج ، حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی وزیر اطلاعات و عضو مجلس خبرگان رهبریبا بیان این مطلب در جلسه شورای اداری استان  البرز اظهار داشت: " سال پیش رو سال ارجمندی است، آغازش با نام زهرای اطهر(س) و پایانش نیز با فاطمه زهرا(س) مزین شده است،سالی که نگین دولت، "همدلی و همزبانی" بر حلقه سیمین سال زینت بخش شده است و مناسبت های پیش رو نیز پیوند با اهل بیت علیه السلام، انشاالله بسترساز توفیق خدمت به مردم وشیعیان خواهد بود.

وزیر اطلاعات در بدو سخنرانی خود در جمع مسئولان به شاخصه های متمایز استان البرز اشاره کرد و گفت: استان البرز خاستگاه انسانهای والا و ارزشمندی در عرصه علم، هنر، قلم، دفاع از موجودیت کشور اسلامی است و از این حیث جایگاه ویژه ای دارد.

البرز تابلوی تامیت ایران اسلامی

وی در ادامه افزود: استان البرز به تعبیر جامع و رسای مقام معظم رهبری "ایران کوچک" است، تابلویی از تمامیت ایران اسلامی با تلفیق اقوام که الگویی از هم افزایی و همزیستی اقوام و طوایف ایرانی را  به نمایش گذاشته است.

همدلی و همزبانی مثبت مسئولان استان البرز

وزیر اطلاعات همچنین وحدت و همدلی مسئولان استان البرز را نیز مورد اشاره قرار داد و افزود: امیدواریم همگی در جهت خدمت به مردم ، رضای الهی را کسب کنیم  و موجبات خرسندی رئیس جمهور که تمام تلاش خود را برای پیشرفت کشور بکار گرفته اند، کوشش کنیم.

فضا برای رقابت و رفاقت سالم انتخاباتی فراهم شود

حجت الاسلام و المسلمین علوی در بخش دیگری به موضوع انتخابات کشور اشاره کرد و با دعوت مردم و مسئولان به وحدت ملی همراستا با " همدلی و همزبانی"، تصریح کرد: رهبر  معظم انقلاب اسلامی امسال را سال حساسی نامگذاری کرده اند، در پایان سالجاری دو انتخابات مجلس خبرگان و شورای اسلامی برگزار می شود و ممکن است با برخی هیاهوها همراه باشد که باید آن را مدیریت کنیم و فضا را برای رقابت های سالم و در عین حال با رفاقت و برادری مهیا نماییم.

وزیر اطلاعات تأکید کرد: به مدیران کل استانهای سراسر کشور نیز تصریح شده است که هر موردی از سوی هر جریان سیاسی به امنیت و آرامش آسیب بزند باید مدیریت شود.

دعوت به همدلی، هدیه مقام معظم رهبری به ملت بود

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری با نگاه نافذ و عمق اندیشه خود امسال را سال "دولت و ملت، همدلی و همزبانی" نامگذاری کرده اند؛ این نامگذاری هدیه ای به کشور و نظام بود تا رقابت سازنده انتخاباتی و رفاقت در پرتو همدلی و همزبانی و حفظ و عزت ایران اسلامی مستدام شود.

وزیر اطلاعات تأکید کرد: در پرتو وحدت و همدلی ملی میتوانیم این عزت را حفظ و نگه کنیم.

منشاء اختلاف ها هلاک برانگیز است

حجت الاسلام و المسلمین علوی ادامه داد: آموزه های اسلامی هم بر این نکته تأکید دارند؛ هیچ ملتی از رهگذر اختلاف به سعادت نمی رسد، اختلاف منشاء زمین ماندن و زمین گیر شدن است بنابراین نباید انرژی ها و نیروها را در برابر هم بکار بگیریم چرا که صلابت و ابهت از بین خواهد رفت.

وزیر اطلاعات خاطرنشان کرد: نامگذاری امسال از سوی رهبری معظم انقلاب ، بازتاب آموزه های اسلامی است و همیشه باید بر وحدت، همزبانی تأکید داشته باشیم و امسال نیز با این نامگذاری مسیر را برای ما موکد کرده اند.

او افزود: ما یک ملت و امت واحد هستیم تا زمانی که وحدت ملی خود را پاس بگذاریم با هر سلیقه و گرایشی و نگاهی وقتی مسئول شدیم، مسئول همه سلایق و جریان ها را در چتر مسئولیتی خود خواهیم داشت.

در عمل ولایت مداری خود را ثابت کنیم

وی افزود: در پاسخ به این نامگذاری در عمل باید قدم ها در جهت استحکام وحدت ملی برداشته شود. در واقع عنوانی که مقام معظم رهبری نام نهاده اند ، خط کشی برای ولایت مداری ما است، ولایت مداری جایی خود را نشان می دهد که اگر ولی فقیه رهنمودی را مطرح کنند با نظرات ما مغایر باشد، آنجا که انسان به رهنمود عمل کند نشان می دهد ولایت مدار است در غیر این صورت اگر نظرات همسو باشد زیاد نشان نمی دهد.

وی افزود: به تعبیری دیگر وقتی انسانی نظرخاصی داشته که به نوعی مغایر نظرات باشد،زمانی که آن را زیرپا بگذارد نشان می دهد ادعای او در ولایت مداری صادقانه است.

وزیر اطلاعات ادامه داد: افرادی که نسبت به دولت یازدهم نگاه مثبتی نداشتند و با لحنی دیگر نقد خود را مطرح می کردند یا سیاه نمایی هایی داشتند، اکنون ادبیات آنها گزندگی ندارد مشفقانه شده است و نشان می دهد چه میزان ولایت دارند و به نوعی این آزمون ولایت مداری بوده است.

تحکیم وحدت ملی زیر پرچم مقام معظم رهبری، مشی دولت تدبیر و امید است

حجت الاسلام و المسلمین علوی ادامه داد: دولت تدبیر و امید در پی تحکیم وحدت ملی زیر پرچم مقام معظم رهبری است و باید تا می توانیم برای رهبر معظم انقلاب اسلامی سرباز باشیم.

وی در ادامه وجود جناح های سیاسی را در تعارض با وحدت ملی ندانست و تصریح کرد: تعدد جناج ها مغایر با وحدت ملی نیست،چرا که این تعدد آرا در کشوری که می خواهد فضای آزادی داشته باشد و حول شعارهای روزهای نخست انقلاب اسلامی که همانا استقلال ، آزادی و جمهوری اسلامی است حرکت کند، امری طبیعی است.

وزیر اطلاعات افزود: سلایق مختلف سیاسی همواره وجود خواهد داشت و رسیدن به بلوغ و رقابت ها نگاه دولت یازدهم است.

وی ادامه داد: انسجام دولت یازدهم از چهار دولت گذشته بیشتر است و جهت گیری ها در کنار منافع ملی در مسیر رفع مشکلات کشور قرار دارد.

وی تصریح کرد: امروز اصول گرا و اصلاح طلب همگی زیرچتر واحدی به دور از هرگونه تنش در جهت رفع مشکلات کشور تلاش می کنند.

سایه استانداران بر تمامی گرایش ها سایه افکند

وزیر اطلاعات با بسط سخنان خود به نقش استانداران در شرایط کنونی ادامه داد: در این شرایط مسئولان نظام اسلامی باید بر جریان ها پدری داشته باشند. استانداران در دولت تدبیر و امید تنها متعلق به یک جریان خاص نیستند و سایه مدیریت استان باید بر سر همه گرایش ها باشد.

وی با بیان اینکه همه فرزندان نظام اسلامی زیر چتر واحد قرار می گیرند، افزود: دولت یازدهم به دنبال حاشیه بردن هیچ جریانی نیست، مگر آنکه خود آن جریان طوری عمل کنند که به حاشیه بروند.

حجت الاسلام و المسلمین علوی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی خود نقشه راه را ترسیم کرده اند؛ گفت: این راهبرد بستر را برای همدلی و همزبانی و هم افزایی ایجاد خواهد کرد چرا که نقشه راه از سوی مقام معظم رهبری فراهم است.

مدیریت واحد و اخلاق مدار توصیه وزیر اطلاعات در شورای اداری

وزیر اطلاعات در ادامه توصیه هایی هم به مدیران استان داشت.وی در این رابطه بیان کرد: توصیه می شود در مقام مدیریت، وحدت و اخلاق مداری را سرلوحه امور قرار دهید. همان گونه که پیامبر اکرم (ص) نیز در حکومت داری خود اخلاق گرایی، مدیریت، فرماندهی و علم را با یکدیگر تلفیق نمودند و الگو شدند.

وی افزود: باید در برخورد با مراجعان متخلق به اخلاق اسلامی پایبند باشیم و برای مردم خدمت کنیم.

وزیر اطلاعات گفت: اقتدار امروز کشور مرهون همت دانشمندان برجسته در صنایع دفاعی، غیورمردان ارتش و سپاه جمهوری اسلامی ایران، نیروهای دلاور انتظامی و سربازان گمنام امام زمان (عج) است که با هوشیاری توطئه های دشمنان را خنثی می سازند.

وی تصریح کرد: وزارت اطلاعات به دنبال برقراری امنیت برای تمامی اقشار از هنرمندان، دانشمندان، اساتید، طلبه و... است و فضایی که همه امکان ارائه نظرات و دیدگاه های خود را داشته باشند.

وزیر اطلاعات حفظ کرامت انسانی را موجب کاهش آثار ناهنجاری های اجتماعی دانست و تصریح کرد: هر میزان فضا برای حفظ ارزش های والای انسانی مهیا باشد کمتر شاهد آسیب های اجتماعی خواهیم بود.

وی با مقایسه سیاست های دولت تدبیر و امید با سایر دولت های پیشین، برقراری امنیت روانی امروز کشور را مرهون تلاش های دولت تدبیر و امید دانست.

وزیر اطلاعات در این رابطه بیان مقام معظم رهبری را مورد تأکید قرار داد و خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری فرموده اند که : " احساس امنیت، از وجود امنیت" بهتر است" بنابراین تمام تلاش های سربازان گمنام امام زمان (عج) فراهم ساختن بسترهای حس امنیت در کشور خواهد بود.