یک عضو تیم مذاکره‌کننده کشورمان با 1+5 گفت : دور بعدی مذاکرات ایران و 1+5 از سه‌شنبه تا جمعه هفته آینده در وین برگزار می‌شود.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، آخرین دور مذاکرات معاونان وزیران خارجه ایران و 1+5 هفته گذشته در نیویورک برگزار شد.

در این مذاکرات ضمن آغاز نگارش متن توافق جامع هسته‌ای میان نمایندگان ایران و معاون رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا ، وزیران خارجه ایران و 1+5 نیز به طور دو جانبه با یکدیگر دیدار و گفت‌وگو کردند.

حمید بعیدی نژاد عضو تیم مذاکره کننده هسته‌ای در پایان دور مذاکرات نیویورک در صفحه‌ ایستاگرام خود نوشت: در دور مذاکرات نیویورک علاوه بر مذاکرات مهم دکتر ظریف با آقای کری و سپس خانم موگرینی مجموعا 9 روز در سطح معاونان و 11 روز در سطح کارشناسان مذاکراتی پیوسته و به موازات هم انجام گرفت که با توجه به آن که در هر جلسه روزانه 10 ساعت مذاکره صورت گرفت می‌توان گفت در این مدت در مجموع حدود 200 ساعت مذاکره انجام شد.

وی در ادامه مطلب خود نوشته است: در چارچوب این مذاکرات بسیاری از متون مختلف مورد بررسی قرار گرفت و بخشی مورد موافقت و بخش دیگری به علتی مبنی بر توافق در پرانتز قرار گرفتند.

بعیدی نژاد افزود: هدف بعدی مذاکرات آینده که از سه شنبه هفته جاری تا جمعه در سطح معاونان و کارشناسان در وین برگزار می‌شود، کم کردن پرانتزها و توافق بر روی موارد اختلافی خواهد بود.

بعیدی‌نژاد با خوب و مفید خواندن مذاکرات نیویورک تصریح کرد: مذاکرات خوبی به ویژه در رابطه با تهیه پیش نویس تفاهم هسته‌ای صورت گرفت اما هنوز موضوعات و مباحث اختلافی زیادی میان دو طرف وجود دارد که باید مورد توافق قرار گیرد.

وی ادامه داد: همکاران ما دوره‌ سختی را در رابطه با کار بر روی عبارت‌بندی مباحث سیاسی ، فنی و حقوقی در تفاهم سیاسی پیش روی دارد که نیازمند کاری شبانه روزی است و تا روز و ساعت آخر مذاکرات به طور مستمر و بدون کمترین وقفه‌ای باید ادامه یابد.