به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری برنا، یک منبع پلیس عراق اعلام کرد نیروهای امنیتی با پشتیبانی بسیج مردم و نیروهای سنی موسوم به شورای بیداری توانستند منطقه الروفه در حومه شهر الکرمه در غرب استان الانبار را از اشغال عناصر داعش آزاد کنند .

منبع پلیس افزود نیروهای امنیتی و مردمی عراق در درگیری با عناصر داعش در منطقه الروفه دستکم 14 تن از آنان را هلاکت رساندند و هفت خودروی تروریست ها را منهدم کردند .

 منابع عراقی تاکید کرده‌اند نیروهای امنیتی با پشتیبانی مبارزان سنی توانستند حمله نظامی عناصر داعش را به شهر حبانیه در 30 کیلومتری شرق الرمادی دفع کنند .

این منبع افزود 13 داعشی در درگیری با نیروهای امنیتی عراق در منطقه حبانیه کشته و شماری دیگر زخمی شدند و چهار تن از اعضای داعش هم به اسارت ارتش عراق در آمدند .

منابع عراقی افزودند در درگیری های مناطق الروفه و حبانیه به نیروهای امنیتی ، بسیج مردمی و مبارزان سنی عراق تلفاتی وارد نشد .

درگیری های شدید نیروهای امنیتی عراق با پشتیبانی عشایر سنی و نیروهای بسیج مردمی با عناصر داعش در استان الانبار با هدف پاکسازی شهرها و شهرک های این استان از تروریست های مسلح تکفیری همچنان ادامه دارد .