به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری برنا، رسانه ها یکی از اهداف حملات علیه یمن هستند. پنج تن از روزنامه نگاران و دست اندرکاران بخش رسانه در یمن از زمان آغاز حملات به یمن کشته شده اند.

المیادین طی گزارشی اظهار داشت: در یمن همه چیز اعم از جاندار و بی جان، کودکان، زنان، بیمارستان ها، انبارهای مواد غذایی، منابع انرژی و... از جمله اهداف حملات به این کشور هستند. این حملات در کنار محاصره شدیدی که بر یمن اعمال شده است و از ورود مواد غذایی و دارویی به این کشور جلوگیری می کند، زندگی در این کشور را دشوار کرده است. رسانه ها و کارکنان این بخش نیز از پیامدهای این جنگ بی نصیب نمانده اند. آنها به جای آن که خبرهای یمن و جنگ علیه این کشور را به گوش جهانیان برسانند خودشان به خبر تبدیل شده اند. حملات علیه رسانه ها در چارچوب تهدیدات احمد عسیری سخنگوی عملیات عاصفه الحزم (طوفان قاطعیت) صورت می گیرد که در همان روزهای آغازین جنگ اعلام کرد رسانه های وابسته به علی عبدالله صالح رئیس جمهور سابق یمن و حوثی ها از جمله اهداف حملات ائتلاف هستند.

در ادامه گزارش آمده است: چهار تن از کارکنان کانال الیمن الیوم کشته شدند و ساختمان این کانال نیز خسارات زیادی در حملات به فج عطان متحمل شد. همچنین پخش این کانال نزدیک به علی عبدالله صالح به سبب خسارات وارده به تجهیزات پخش، برای مدتی کوتاه متوقف شد. ائتلاف همچنین ساختمان کانال المسیره وابسته به انصارالله را هدف قرار داد. این کانال نوپا که تقریبا فعالترین کانال در پوشش خبرهای یمن و حوادث این کشور است، بخشی از مقر خود را در صعده به سبب حملات از دست داد. از سوی دیگر پایگاه اینترنتی این کانال نیز هدف حمله سایبری گروهی قرار گرفت که خود را ارتش سایبری عاصفه الحزم نامیده است. از سوی دیگر جلوگیری از ورود خبرنگاران و روزنامه نگاران به یمن از طریق بمباران فرودگاه ها و محاصره کشور، مانع از انتشار اطلاعات و اخبار مربوط به یمن می شود که کار اصلی رسانه ها بخصوص در زمان جنگ است..