به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، آیت الله جنتی امام جمعه موقت تهران در خطبه نخست نماز جمعه این هفته تهران با توصیه نمازگزاران به تقوا و پرهیزگاری و همچنین پاسداری حریم الهی افزود: دشمنان نمی دانند که ما امام حسین(ع)، امام علی (ع)، وقایع کربلا و غدیر را داریم و مردم ما در نمازهای جمعه درس عاشورا و هیهات من الذله را می خوانند و در وضعیت فعلی باید مرتب درس کربلا را بخوانیم.

خطیب نماز جمعه تهران ضمن تبریک ولادت امام حسین(ع) گفت: امام حسین نماد عزت، قدرت، صبر، شجاعت، شهامت، ایثار و از خود گذشتگی بود زندگی، سخنان و آثار او برای همیشه تاریخ رهنما و نورافشان است.

وی با بیان اینکه دعای عرفه امام حسین (ع) از بهترین دعا ها و سخنان ایشان در کربلا و مکه ارزنده ترین و درس آموزترین پیام ها بوده است افزود: امام حسین(ع) نشان داد بشرنباید زیربار ظلم و زور برود حتی اگر به قیمت از دست دادن هستی خودش و یارانش باشد این بدان معناست که جان در مقابل عدالت خواهی، خداخواهی و اسلام خواهی ارزشی ندارد.

به گفته جنتی، امام حسین (ع) آگاهانه خودش، اهل بیتش، یارانش و شیرخواره اش را به کربلا برد و تقدیم خداوند متعال کرد و این شهادت و شهامت در جنگ از ویژگی های این بزرگوار بود. بشر باید از همین کلمه هیهات من الذله امام حسین (ع) درس بگیرد و در مقابل ظلم و زور بایستد و ذلت پذیر نباشند.

دبیر شورای نگهبان ضمن تبریک روز پاسدار خاطرنشان کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شجره طیبه ای است که درس هیهات من الذله را برای آمادگی، شکست ناپذیر بودن، مقاومت و ایثار و فداکاری در صف مقدم خوانده است و می خواند.

وی گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شجره طیبه ای است که دشمن تاب دیدنش را ندارد و باید بدانند که دشمنی با سپاه به معنای دشمنی با خدا، پیغمبر و امام حسین(ع) است.

خطیب نماز جمعه تهران این شجره و نهال طیبه را حاصل زحمات امام خمینی (ره) دانست و افزود: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاری در چشم و مشتی بردهان دشمنان است به طوری که تا به امروز محکم در مقابل دشمنان ایستاده است و دشمنان تاب دیدن آن را ندارد.

وی با اشاره به گفته امام خمینی (ره) درباره اینکه خدا خرمشهر را آزاد کرد افزود: امام راحل در آن زمان دستور آزادی فتح خرمشهر را خواستار شد و عده ای بچه های مخلص که جزء اطاعت از خداوند و ولی امر مسلمین منظوری نداشتند قیام کردند و با یاری خداوند توانستند خرمشهر را آزاد کنند.

آیت الله جنتی افزود: همین درس بود که در جبهه ها عزیزان ما می خواندند و توانستند خرمشهر را فتح کنند و این فتح همانند جنگ بدر درزمان صدر اسلام، فتح بدر انقلاب اسلامی بود.

وی در پایان گفت: تاریخ استقامت و مقاومت امام حسین (ع) در طول تاریخ جوانمردان، عزت خواهان و آزادی خواهان را در هند، پاکستان و بیش از همه در ایران اثرگذاشت و بسیج کرد.