به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا به نقل از روزنامه الشرق الاوسط چاپ لندن، اسماعیل ولد الشیخ احمد، فرستاده سازمان ملل به یمن، امروز برای مذاکره با انصارالله و برخی گروههای سیاسی دیگر از جمله حزب کنگره مردمی یمن، به ریاست علی عبدالله صالح به این کشور می‌رود.

هدف از این سفر، بررسی تلاش های صورت گرفته برای دستیابی به راه حلی در خصوص درگیری کنونی در یمن است.

منابع سیاسی در صنعا، در روزهای گذشته اعلام کردند، انصارالله در مذاکره با ولد الشیخ بر موضوع امضای توافق آتش بس در ماه رمضان و ایده تشکیل دولت شراکت انتقالی تمرکز خواهد کرد.

در همین خصوص انصارالله دیروز اعلام کرد مذاکراتی با سازمان ملل درباره توقف درگیری ها تا پایان ماه رمضان، صورت می‌گیرد که هدف از این کار رساندن کمک های انسانی به مردم یمن است.

محمد عبدالسلام، سخنگوی انصارالله در پیامی در صفحه فیسبوک خود نوشت دو روز پیش با اسماعیل ولد الشیخ، برای بررسی این مسئله دیدار کرده است. وی درباره مکان این دیدار صحبتی نکرده است.

در همین خصوص احمد فوزی، سخنگوی سازمان ملل اشاره کرد، جزئیات آتش بس پیشنهادی، تاریخ شروع و مدت زمان اجرای آن همچنان مبهم است. اما فرستاده ویژه سازمان ملل معتقد است نشانه هایی از خوش بینی به اینکه طرف های ذیربط طی روزهای آینده توافق خواهند کرد، وجود دارد.

درباره ایده تشکیل دولت شراکت انتقالی، منابع سیاسی به الشرق الاوسط گفتند: حوثی ها‌(انصارالله) طرح نیمه آماده تشکیل دولت شراکتی را ارائه خواهند داد، طرحی که در آن طرف های همپیمان با حوثی ها در جنبش جنوبی، حضور خواهند داشت.

به گفته منابع، انصارالله، درباره این دولت به فرستاده سازمان ملل اعتماد خواهد داد. این منابع افزوند این دولت همه گروهها و طیف های سیاسی را در برخواهد گرفت.