به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، انجمن مقابله با اسلام هراسی فرانسه مستقر در پاریس با انتشار گزارشی اعلام کرد اقدامات اسلام هراسانه در فرانسه در شش ماه نخست سال 2015 در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته 23 و نیم درصد افزایش یافته است.

در این گزارش که با عنوان اسلام هراسی در فرانسه شش ماه پس از حملات تروریستی ژانویه 2015 منتشر شده ، آمده است حملات به مساجد، تهدید به مرگ زنان محجبه ، تحقیر کردن کودکان دبستانی از سوی آموزگارانشان، ، سخنرانی های خصومت آمیز علیه مسلمانان و حتی اعلان جنگ علیه مسلمانانی که به عنوان ستون پنجم به تصور کشیده می شوند ، همگی از جمله موارد اسلام هراسی هستند.

در این گزارش همچنین آمده است علاوه بر این موارد ، در نخستین ماههای سال 2015 حملات فیزیکی 500 درصد و حملات شفاهی 100 درصد افزایش داشته است و زنان جزء نخستین قربانیان اسلام هراسی هستند.

بر اساس این گزارش، در حال حاضر تحقیر کودکان مسلمان به دلیل وقوع حملات تروریستی به تبعیض و خشونت علیه افراد بالغ افزوده شده است با این حال شمار اندکی از این گونه اقدامات ظاهرا به دو دلیل اصلی شکایت دارند ، کسی به شکایات آنها رسیدگی نمی کند و دوم آن که عاملان این اقدامات به ندرت محکوم می شوند و حتی در صورت محکومیت اجرای عدالت درباره آنها بسیار آسان است.

در این گزارش به مذاکرات اخیر بین نمایندگان مسلمانان و وزارت کشور فرانسه اشاره شده و آمده است این وزارتخانه از مقامات پلیس فرانسه خواسته است به شکایات قربانیان اسلام هراسی رسیدگی کنند.

خبرگزاری آناتولی از پاریس گزارش داد به دنبال وقوع حملات خونین شارلی ابدو فرانسه در ماه ژانویه گذشته ، اسلام هراسی در این کشور که میزبان حدود پنج میلیون مسلمان به ویژه از شمال آفریقا است، چند برابر شده است.