به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری برنا علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی که همراه محمد جواد ظریف برای تقدیم متن برجام و پاسخ به سوال نمایندگان در صحن علنی مجلس حاضر شده بودند در ابتدای سخنان خود گفت: با درورد به روح شهدا قشقایی احمدی روشن رضایی نژاد محمدی و شهریاری که به واقع شهریاری نمونه یک انسان عالم که هم علم و هم دین را داشت.

صالحی با اشاره به اینکه ع آنچه که آقای ظریف اینجا گزارش دادند به قدر کافی هم فراگیر بود و هم کامل گفت: مذاکره امر ساده ای نیست آن هم در چالشی که با جنود شیطان باشد. مذاکره با کسانی که همواره به دنبال مکاری بودند کار آسانی نیست اما این ملت بزرگوار در بستری که این انقلاب فراهم کرده توانست با تمسک به همین باورها و توکل بر خدا و پیروی از رهنمودهای رهبری به گونه ای عمل کند که امروز اینجا اظهار می کنم آنچه که به دست آوردیم می بالم.

وی ادامه داد: بنده به عنوان کسی که از ابتدا در این مذاکره حضور داشته تا به امروز سیر تحولات را و نحوه برخورد با این مسئله را کامل شاهد بودم. در این دوازده سال پرچالش این ملت با استواری و نقش آفرینی رهبری توانسته ایم به این ایستگاه آخر برسیم.

صالحی گفت: آنچه که امروز می خواهم بیان کنم به عنوان کسی که چهل و چهار سال است در این فناوری هستم دارم این موضوع را مطرح می کنم. افتخار من این است که بخش قابل توجهی از مدیران انرژی اتمی در خدمتشان بودم اینجا شهادت می دهم آنچه که در بعد فنی به دست آوردیم مسوولیت شرعی و وجدانی و عقلانی آن را می پذیریم. این دستاورد بس بزرگ است. تاریخ نشان خواهد داد. پارادایم تعاملات سیاسی جهان به گونه ای فراگیر تغییر خواهد کرد و زنگ این تغییر در وین زده شد.

وی اظهار کرد: برای اولین بار یک کشور در حال توسعه توانسته است در تعاملات پرچالش سیاسی جهان در جایگاه یک کشور توسعه یافته قرار گیرد. این اولین باری است که یک کشور توانسته در مقابل قدرتمندان جهان جمهوری اسلامی ایران به برکت انقلاب و ملتش و همت مسوولینش توانسته چنین جایگاهی را پیدا کند. این دستاورد را تبریک می گویم قدر بدانیم و شاکر باشیم.

وی با اشاره به دغدغه های فنی گفت: مذاکره 5+1 سال ها طول کشید. کسانی که قبلا مذاکره می کردند زحمات زیادی کشیدند، روحانی، لاریجان، جلیلی و الان هم ظریف. اینکه می بینید الان افق بلند تری را می بینیم برای اینکه بر شانه های قبلی ها ایستاده ایم. زحمات گذشتهگان بی حوده نبوده است. هر کسی خشتی روی خشت گذاشت.

خبر تکمیل می شود.