به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، روزنامه واشنگتن پست نوشت: کمیته امور عمومی آمریکا و اسرائیل - آیپک - در شش ماه نخست امسال مبلغ بی سابقه 1/67 میلیون دلار برای لابی در کنگره آمریکا برضد توافق هسته ای ایران که این گروه به شدت با آن مخالف است، هزینه کرده است.

این روزنامه آمریکایی در پایگاه اینترنتی خود و در گزارشی به قلم کاترین هو افزود: کنگره 60 روز فرصت دارد تا این توافق را مورد بازنگری قرار دهد. اوایل این ماه آمریکا و پنج قدرت دیگر جهان برای محدود کردن بلندپروازی های هسته ای ایران در ازای لغو تحریمهای اقتصادی بین المللی با این کشور به توافق دست یافتند. مدت زمان بررسی این توافق در کنگره از روز دوشنبه و پس از آنکه دولت اسناد لازم را در اختیار کنگره قرار داد، آغاز شد.

جمهوریخواهان به شدت از این توافق انتقاد می کنند و بسیاری از دموکراتها هم دراین مورد ابراز نگرانی و تصریح کرده اند آمادگی حمایت از آن را ندارند. مبلغ 1/67 میلیون دلاری که آیپک در مدت شش ماه برای لابی برضد توافق هسته ای ایران هزینه کرده دستکم در 16 سال گذشته بی سابقه است.

آیپک همواره در واشنگتن به لابی و اعمال فشار می پردازد و دست کم در چند سال اخیر سالانه 2 میلیون دلار برای این کار هزینه می کند. اما هزینه های این گروه در سال 2015 به گونه ای است که خیلی از این رقم بیشتر خواهد شد.