به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری برناتعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با استناد به ماده 44 آئین نامه داخلی مجلس خواهان تشکیل کمسیون ویژه بررسی توافق هسته ای شدند.

پیشنهاد تشکیل این کمسیون از طرف احمد امیرآبادی نماینده قم و امضای پانزده نفر دیگر از نمایندگان مطرح گردید که با رای مثبت نمایندگان مجلس با تشکیل کمیسیون ویژه بررسی توافق هسته ایی تشکیل می شود..

به گفته علی لاریجانی، اعضای 15 نفره این کمیسیون ویژه در جلسات بعدی انتخاب می‌شود.

احمد امیرآبادی ضمن قدردانی از زحمات تیم مذاکره کننده هسته‌ای خاطر نشان کرد: در طرح الزام دولت به حفظ دستاوردها و حقوق هسته‌ای که به تصویب مجلس رسید‌، قرار شد نتیجه مذاکرات هسته ای به مجلس ارائه شود.

این نماینده مجلس افزود: بر همین اساس ما پیشنهاد دادیم که طبق ماده 44 آیین نامه کمیسیون ویژه بررسی این موضوع تشکیل شود تا ابعاد فنی و حقوقی آن را مورد رسیدگی قرار دهد.

به گفته وی نمایندگانی که پیشنهاد این طرح را داده اند از تمامی طیف ها و سلایق هستند ؛افرادی از قبیل توکلی، مصباحی مقدم، حداد عادل‌، تابش‌، پورمختار‌، پزشکیان،‌ صادقی‌، دهقان،‌ قادری‌، هاشمی‌، فرهنگی‌، آشتیانی‌، آقاتهرانی‌، رجایی‌، نادران‌، مرندی‌، از سلایق و طیف‌های مختلف این درخواست را کوثری و قاضی پور ازمتقاضیان تشکیل این کمیسیون ویژه هستند.

اسامی این نمایندگان به شرح ذیل است:

1.غلامعلی حدادعادل

2.مسعود پزشکیان

3.احمد امیرآبادی

4.احمد توکلی

5.الیاس نادران

6.احمد سالک

7.اسماعیل کوثری

8.محمدرضا تابش

9.سیدمهدی هاشمی

10.سیدمحمد مرندی

11.محمدرضا آشتیانی

12.محمدمهدی زاهدی

13.حسین نجابت

14.سیدمرتضی آقاتهرانی

15.غلامرضا مصباحی‌مقدم

16.محمد دهقان

17.عباس رجایی

18.علی‌اصغر زارعی

19.ضرغام صادقی

20.علیرضا زاکانی

21.نادر قاضی‌پور