به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری برنا، به نقل از شبکه اطلاع‌رسانی تولید و تجارت ایران (شاتا)، ساسان قربانی سخنگوی شورای سیاست‌گذاری خودرو گفت: ‌در سی و دومین نشست شورای سیاست‌گذاری خودرو که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و اعضای شورای برپا شد نعمت زاده تاکید نمود: بازار ما یک بازار جهانی است و ما هم بخشی از آن بازار هستیم.

وی گفت: وزیر صنعت،معدن وتجارت در این جلسه تصریح کرد که اگر یک سرمایه‌گذار خارجی تولید خودرو را در ایران انجام دهد می‌تواند تا صددرصد سهام آن شرکت را دارا باشد.

نعمت زاده  در ادامه با اشاره به اینکه می‌بایست به دنبال تکنولوژی روز باشیم افزود: تفکر CKD کاری را از ذهنمان حذف کنیم.

سخنگوی شورای سیاست‌گذاری خودرو گفت :در این جلسه گزارش تحلیلی از صنعت خودروی ایران با صنایع خودروسازی کشورهای اروپایی به ویژه آلمان توسط دکتر واورا مشاور شرکت ایران خودرو ارائه شد که وی برداشت‌ها و مشاهدات خود را در قالب 10 سوال و جواب مطرح کرد.

قربانی افزود: دکتر واورا سابقه کار در شرکت مرسدس بنز آلمان را داشته همچنین مدیر پلت‌فرم‌های شرکت یاد شده بوده است.

سخنگوی شورای سیاست‌گذاری خودرو در ادامه جمع‌بندی گزارش دکتر واورا به نقل از ایشان گفت: رعایت استانداردهای خارجی، توجه به کاهش آلایندگی، مصرف سوخت کمتر و توجه به مراکز صادرات و تولید در کلاس جهانی، توسعه محصول و اعطای حق انتخاب به مشتری در زمینه مشخصات فنی و آپشن به مورد نظر مشتری اشاره شد.

قربانی گفت: وزیر صنعت، معدن و تجارت پس از استماع گزارش دکتر «واورا» خاطرنشان کرد: این گزارش واقعیتی است و در برخی موارد تلخ می‌باشد؛ برای دستیابی به اهدافی که داریم بایستی خلاقیت داشته و به طراحی اهمیت دهیم و در یک جمله صنعت خودرو را رقابت‌پذیر کنیم.

وی افزود: نعمت زاده تاکید کرد ایجاد واحد تست را یک ضرورت دانست و به سرعت گرفتن ساخت واحد آزمون خودرو تأکید کرد.

سخنگوی شورای سیاست‌گذاری خودرو گفت :مهندس نعمت‌زاده در ادامه یادآور شد: من اطمینان دارم خودروسازی ما توان لازم را برای ایجاد واحد آزمون را داشته و نباید منتظر حرکت دیگران باشیم. چرا که صنعت خودروی ایران صنعتی پیشرو است و باید از تکنولوژی روز استفاده کند.

قربانی افزود : وزیر تاکید داشت خودروسازی بدون طراحی و توسعه معنا ندارد و همه خودروسازان و مدیران مربوطه در این میان مسئول هستند.

سخنگوی شورای سیاست‌گذاری خودرو گفت : نعمت زاده با تأکید بر اینکه اگر صنعت خودروی کشور حرکت کند، گفت: در واقع صنعت کشور حرکت می‌کند.

وضعیت تولید خودرو در 4 ماهه امسال

ساسان قربانی همچنین گفت: در این جلسه آمار تولید خودرو در 4 ماهه امسال اعلام شد.

وی گفت: طی 4 ماهه نخست امسال به تعداد 329 هزار و 55 دستگاه خودروی سواری در کشور تولید شد که این میزان تولید نسبت به مدت مشابه سال قبل نمایانگر رشد17.6درصدی داشته همچنین این میزان تولید نسبت به پیش‌بینی برنامه تولید سال 94 حکایت از تحقق رشد 84 درصدی دارد.

سخنگوی شورای سیاست‌گذاری خودرو افزود: در این نشست تأکید شد شرکت‌های خودروسازی برنامه جبرانی برای باقیمانده سال تهیه و به اجرا بگذارند.

سخنگوی شورای سیاست‌گذاری خودرو با اشاره به ادامه جلسه توسط سید رضا مفیدی مدیر صنایع خودروی ایدرو گزارشی از راهنمای پیگیری اهداف، راهکارهای اجرای سیاست‌ها همچنین شاخص‌های پایش صنعت خودروی کشور را در این جلسه ارائه داد.

به گفته قربانی به نقل از سید رضا مفیدی؛ اعم گزارش مورد اشاره به ارائه راهکارهایی در زمینه اجرای سند اهداف و سیاست‌های توسعه صنعت خودرو در افق 1404 تمرکز داشت که در سال گذشته توسط وزیر صنعت، معدن و تجارت ابلاغ شد.

سخنگوی شورای سیاست‌گذاری خودرو در پایان گفت: در این نشست مقرر شد تعیین مسئولین مختلف برای پیشبرد اهداف این صنعت در جلسات آتی این شورا بررسی شود.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: