به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، مصطفی کواکبیان در نشست مجمع عمومی عادی خانه احزاب با بیان این‌که«14 مرداد سالروز صدور فرمان مشروطیت است و احزاب نیز همزمان با شکل‌گیری پارلمان در ایران بوجود آمده است» تاکید کرد: امیدوارم در آینده تحزب جایگاه حقیقی خود را در نظام سیاسی کشور بدست آورد.

کواکبیان با بیان اینکه "خدا را شاکرم که مجمع کنونی خانه احزاب درشرایطی برگزار می‌شود که نظام مقدس جمهوری اسلامی با توافق وین در عرصه‌ جهانی اقتدار خود را به اثبات رساند" اظهار کرد: مفتخرم که اعلام کنم همه احزاب اعم از اصولگرا و اصلاح طلب و میانه و مستقل از رویکرد جمهوری اسلامی در برنامه‌ هسته‌ای حمایت می‌کنند و در این زمینه هیچ اختلافی بین احزاب وجود ندارد.

وی با تشکر از تیم مذاکره کننده هسته‌ای و وزیر امور خارجه کشورمان گفت:‌ از وزیر محترم خارجه آقای محمد جواد ظریف می‌خواهم که نشستی با نمایندگان احزاب داشته باشد و پاسخگوی پرسش‌های آ‌ن‌ها نیز باشند تا هرگونه ابهام احتمالی در زمینه توافق هسته‌ای از بین برود.

رییس موقت مجمع خانه احزاب در پایان اظهارات خود نیز ابراز امیدواری کرد که جلسه خانه احزاب بدون کوچک‌ترین مشکل و با همکاری و متانت و آرامش همه مدعوین پیش برود.