به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، نمایندگان مجلس در بررسی متن برجام به عنوان نمایندگان مردم نقش بزرگی دارند و ملت هم از نمایندگان انتظار دارند با نگاهی ملی و به دور از جهتگیری های سیاسی و جناحی به بررسی تخصصی این متن بپردازند ولی پخش جلسه کمیسیون ویژه بررسی برجام در مجلس شورای اسلامی با حضور سید عباس عراقچی و بحث های  جناحی و بیشتر تبلیغاتی برخی نمایندگان بدون در نظر گرفتن متن برجام حواشی بسیاری به همراه داشت که ماهیت حضور این افراد و عملکرد این کمیسیون را با تردید مواجه کرد.

احمد شوهانی نماینده مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به صحبت‌های خارج از چارچوب برخی نمایندگان این کمیسیون در بررسی برجام به خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری برنا گفت: صحبت های برخی نمایندگان مسائل حاشیه‌ای است که ربطی به این کمیسیون ندارد، این کمیسیون تخصصی برای بررسی برجام تشکیل شده است و باید این توافق نامه را در چارچوب منافع ملی بررسی کند و گزارش خود را ارائه دهد.

وی همچنین گفت: این مسایل حاشیه‌ای باعث می‌شود که از متن توافق نامه دور شویم. نمایندگان باید متن توافق نامه جلو خود بگذارند و به مسایل خارج از این متن نپردازند زیرا این امر به سود منافع ملی کشور نخواهد بود.