به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، به نقل از فرابورس، در جریان معاملات امروز، عرضه اولیه 10 درصد از سهام شرکت تولیدی و خدمات صنایع نسوز توکا با کشف قیمت هر سهم 4 هزارو 500 ریال انجام شد و بیشترین حجم و ارزش معاملات را با داد و ستد 7 میلیون و 200 هزار سهم به ارزش 32 میلیارد و 400 میلیون ریال به خود اختصاص داد.

این در حالیست که بیشترین افزایش قیمت امروز مربوط به سهام توسعه و عمران کرمان و پس از آن قند چهارمحال و بیمه سامان بود و نماد شرکت های پگاه فارس، بانک دی، ذوب آهن اصفهان، قند شیروان، پالایش نفت تهران، پالایش نفت لاوان و پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان به عنوان پربیننده ترین نمادهای فرابورسی معرفی شدند.

از سوی دیگر، بانک سرمایه، مس تکنار و نیرو سرمایه با بیشترین افت قیمت مواجه شدند و اوراق تسهیلات مسکن در بازه 626 تا 658 هزار ریال دست به دست شد.

در بازار ابزارهای نوین مالی، صندوق سرمایه گذاری اعتماد آفرین پارسیان با معامله 8 میلیون و 960 هزار سهم، بیشترین حجم معاملات ETF را از آن خود کرد و اوراق اجاره سه ماهه قائد بصیر با داد و ستد 100 هزار ورقه بهادار بیشترین حجم معاملات اوراق با درآمد ثابت را داشت.