به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، به نقل از اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، اجرای این توافقنامه از طریق تاسیس شرکت مشترک میان شرکت آوا پزشک به نمایندگی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و شرکت های معرفی شده ازطرف شرکت سرمایه گذاری غدیر به نمایندگی از وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح انجام خواهد شد .

گفتنی است شهرهای تهران، اصفهان، مشهد و ساری برای احداث مراکز فوق تعیین شده اند .

سردار سرتیپ پاسدار حسین دهقان وزیر دفاع وپشتیبانی نیروهای مسلح در حاشیه امضای این توافقنامه طی سخنانی با بیان اینکه وزارت دفاع و بهداشت با امضای این توافق نامه گام بلندی برای ارتقای سطح  فناوری در حوزه های  بهداشت،درمان و ایجاد فضای  خدمت رسانی سطح  بالا و متفاوت از گذشته برداشته اند گفت : تمام تلاش دو وزارتخانه این است که با تعامل، همکاری ، نگاه مشترک و عزم و اراده ای  که وجود دارد ، تا پایان دوره دولت یازدهم، در این راه گام های اساسی را برداریم و مردم کشورمان را از سفر به کشورهای خارجی برای درمان و دریافت خدمات پزشکی بی نیاز کنیم .

وزیر دفاع افزود : در سطح ملی اقداماتی شروع شده  و عنایت خاصی را وزیر بهداشت به این حوزه دارند . ما هم به دلیل نگاهی  که در سطح ملی داریم به آن معنا که در برنامه های توسعه ملی آنجایی که می توانیم ورود کنیم ؛برنامه هایی از این قبیل را در دستور کار خود قرار داده ایم . این دیدگاه مشترکی را ایجاد کرد تا همکاری های مشترکی نیز شکل بگیرد .

سید حسن هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز طی سخنانی گفت : امروز توانستیم حاصل تلاش شش ماه گذشته همکاران دو وزارتخانه را در بخش اقتصادی به نتیجه برسانیم که انشاالله  در گام اول مراکز جامع خدمات به بیماران سرطانی در 4 استان ایجاد خواهیم کرد تا از این طریق زمینه را برای بهره برداری از آخرین تکنولوژی در  زمینه تشخیص و درمان سرطان را فراهم کنیم.

وی افزود : در آینده ای نزدیک عملیات اجرایی را  با سرمایه گذاری مشترک شروع خواهیم کرد و طبعا تجهیزات مورد نیاز را هم خواهند آورد و نیروی انسانی را نیز ما تامین می کنیم. البته 81 درصد با شرکت های  وابسته  به وزارت دفاع و 19 درصد شرکت های وابسته به وزارت بهداشت که امیدوارم هستیم این مسیر را ارتقاء بخشیم.