به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، متن پیام علی لاریجانی به شرح زیر است:

لَقَد کانَ لَکُم فِی رَسولِ اللهِ اُسوَهٌ حَسَنَهٌ لِمَن کانَ یرجُواللهَ وَالیومَ الاخِرَ وَ ذَکَرَ اللهَ کَثیِراً. احزاب/ 21

السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

با کمال خرسندی فرا رسیدن سالروز میلاد پر برکت رسول گرامی اسلام، پیامبر رحمت و عدالت، کلمه طیبه الهی حضرت محمد بن عبدالله(ص) را به جنابعالی و نمایندگان محترم پارلمان تبریک و شادباش می گویم.

او پیام آور کرامت انسانی و گرامی ترین خلق نزد خالق هستی است. اسوه حسنه ای برای تمام انسان ها در همه دوران ها است که باید دل و جان و روح خویش به دریای بی کران و عمیق معارف و آموزه هایش سپرد.

عالیجناب؛

اینک امت اسلامی بیش از هر زمان دیگری به بازگشت به سیره نبوی مبنی بر تحکیم برادری و دوستی، دوری از اختلاف و تفرقه نیاز دارد. مقابله با مخاطرات و چالش های پیش روی امت اسلامی تنها با گسترش همکاری ها و تحکیم وحدت و همدلی میان کشورهای اسلامی و تقویت حرکت های فکری اسلامی معتدل و عقلایی امکان پذیر است. نباید اجازه داد پاره ای کج فهمی ها و اقدامات تروریستی چهره ای غیر واقعی از اسلام عزیز، این ثمره مجاهدت ها و تلاش های پیامبر بزرگ اسلام ترسیم نماید.

جهان اسلام برای حل مشکلات کنونی و مبارزه با تروریسم نیازمند راهبردی مشترک و چند وجهی می باشد و رهبران و نخبگان جهان اسلام از جمله نمایندگان پارلمان های اسلامی در این زمینه مسئولیت خطیری بر عهده دارند. رایزنی و همکاری منظم میان پارلمان های اسلامی فصل مهمی در تبیین و ترسیم نقشه راه مشترک خواهد بود.

بار دیگر ضمن تبریک و تهنیت این مناسبت فرخنده، عزت و سربلندی روز افزون امت اسلامی، موفقیت و شادکامی جنابعالی را خواستارم.