گروه سیاسی خبرگزاری برنا: توهین وافترا به بزرگان نظام و انقلاب و کسانی که در میان مردم مقبولیت و محبوبیتی دارند گویا به وسیله ای برای خودنمایی و دیده شدن عده ای تبدیل شده که فضای غبارآلود و سرشار از ناامیدی برایشان هوای نفس کشیدن است.

با ورود افرادی همچون آیت الله هاشمی رفسنجانی و آیت الله سید حسن خمینی و عده ای دیگر خواب عده ای چنان آشفته شده که پا را از اعتراض به عقاید این افراد فرا گذاشته و به سمت فحاشی و تهمت زنی و پرونده سازی رفته اند.

در مناظره معروف 13 خرداد ماه 88 مشخص شد که جریان انحرافی و معاند داخلی سعی در تخریب چهره های نام آشنای نظام و برپایی آشوب دارد و تنها برای گرفتن کرسی ریاست جمهوری نقشه نکشیده است بلکه سعی دارد در تمام ارکان و دستگاهها نفوذ کرده و خودرا دلسوز انقلاب و میراث دار واقعی آن بنامد.

ادامه این تخریبها به صحن علنی مجلس شورای اسلامی هم کشیده شد و یکشنبه سیاه را بوجود آورد و چنان بلوایی در کشور و در بین مردم بوجود آورد که باعث شد عده ای غافل و تحریک شده حرمت صحن مطهر مرقد حضرت معصومه را نگه نداشته و به رئیس قوه مقننه جمهوری اسلامی ایران فحاشی کنند.

طبق ماده 609قانون مجازات اسلامی؛ « هر کس با توجه به سمت به یکی از روسای سه قوه یا معاونان رئیس‌جمهور یا وزرا یا یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی یا نمایندگان مجلس خبرگان یا اعضای شورای نگهبان یا قضات یا اعضای دیوان محاسبات یا کارکنان وزارتخانه‌ها و موسسات و شرکت‌های دولتی و شهرداری‌ها در حال انجام وظیفه یا به سبب آن توهین نماید به 3 تا 6 ماه حبس و یا تا 74 ضربه شلاق و یا پنجاه هزار تا یک میلیون ریال جزای نقدی محکوم می‌شود.»

سوال بزرگی که پیش می آید این است که اگر ذره ای از این همه جرایم را عده ای غیر از این جماعت مرتکب می شدند رفتار نهادهای قضایی و امنیتی باز هم چنین نرم و دوستانه بود؟

برای این عده اصلا اصولگرا و اصلاح طلب یا اعتدالگرا فرقی نمی کند. آنها فقط فضائی می‌خواهند که در آن مردم ناامید باشند تا ایشان را به عنوان منجی خود از وضعیت اسف بارشان ببینند.

قطعا توهین به آیت الله هاشمی و سید حسن خمینی انتهای این پروژه نیست و این بیماری سیاسی و اخلاقی روزی گریبان حامیان خودش را نیز خواهد گرفت.

برخی از این افراد هم که ادعای ولایت مداری دارند انگار فرامین رهبری را آنگونه که می‌خواهند می شنوند و گاهی هم نمی شوند. مقام معظم رهبری به صورت واضح و مشخص بارها نارضایتی خود را از اینگونه رفتارها ابراز داشته و اعلام کرده اند که این قبیل کارها تنها آب به آسیاب دشمن ریختن است.

با توجه به شرایط حساس منطقه و ایران این رفتارها و تفرقه افکنی‌ها نه تنها سودمند نیست بلکه می تواند قدرت ایران در منطقه را تضعیف کند و مهمتر از آن باعث پایین آمدن مشارکت حداکثری مردم در انتخابات پیش رو خواهد شد.

اعتراضی که به قصد اصلاح باشد قطعا کاری بسیار نیکو و در راستای امر به معروف و نهی از منکر است. اما فحاشی و دروغ پراکنی برای تخریب چهره های شناخته شده نظام آن هم به علت گرایشات جناحی و سیاسی و غرایض شخصی نه تنها دردی را دوا نمی کند بلکه خود زخم عمیقی در دل وحدت مردم به وجود خواهد آمد.

 

نویسنده: محمدحسین شمسی پور