به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری برنا ، مدیرعامل کشتیرانی از حمل مستقیم حدود ۷۰ درصد کالای وارداتی به کشور پس از لغو تحریم‌ها خبر داد و گفت: با رفع تحریم‌ها دیگر نیازی به واسطه‌ها نیست و می‌توانیم مستقیم و بدون محدودیت، محصولات خود را به کشورهای اروپایی و آسیای شرقی صادر کنیم.

محمد سعیدی افزود: کشتیرانی پس از لغو تحریم‌ها خطوط مستقیم خود را از کشورهای آسیای شرقی و شمال چین به سمت بنادر خلیج فارس گسترش داده و خط -کشتیرانی- خلیج فارس به اروپا را نیز احیا می‌کند.

وی با بیان این‌که این خط در دوران تحریم قطع شد، تصریح کرد: بر این اساس، دو سوم حجم کالاهای وارداتی -که تا به امروز از طریق امارات صورت می‌گرفت- پس از لغو تحریم به بنادر ایران حمل می‌شود. از سوی دیگر برنامه‌های سازمان بنادر برای گسترش ترمینال‌ها و تاسیسات بندری سبب می‌شود، طی سالهای آینده با حجم قابل توجه‌ای از واردات و صادرات محصولات کشورمان به طور مستقیم روبه رو شویم.

وی با اشاره به اینکه ایران یکی از صادر کنندگان اصلی محصولات پتروشیمی درآینده است ادامه داد: با رفع تحریم‌ها دیگر نیازی به واسطه‌ها نیست و می‌توانیم مستقیم و بدون محدودیت، محصولات خود را به کشورهای اروپایی و آسیای شرقی صادر کنیم.