به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری برنا به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، یک مأمور سابق سازمان سیا مدعی شده که "آدولف هیتلر" رهبر آلمان نازی بر خلاف سناریوهای رسمی، در سال 1945 خودکشی نکرده بود و تا سال‌ها بعد از آن در برزیل زندگی کرده است.

"باب بانر" در این باره می گوید: در سال های اخیر داستان های زیادی مغایر با روایت رسمی درباره مرگ هیتلر مطرح شده که خودکشی هیتلر و همسرش "اوا براون" با خوردن کپسول سمی سیانور یا شلیک گلوله به سر را نفی می کند.

پایگاه اینترنتی "ام 6 اینفو" به نقل از بانر افزود: بر اساس 700 سند سری که اکنون منتشر شده است، هیتلر داستان ساختگی خودکشی را طراحی کرد، اما پس از آن با یک زیردریایی به "تنریف" اسپانیا و پس از آنجا به آرژانتین رفت.

به ادعای بانر، هر چه بیشتر در اسناد و کتاب های تاریخی دقت کنیم، در می یابیم که دلیلی برای خودکشی هیتلر وجود ندارد. یکی از اسناد موجود هم حاکیست که ارتش آمریکا در آلمان نتوانست جسد هیتلر را کشف کند و هیچ دلیلی نیز درباره مرگ یا خودکشی وی در دست ندارد.   

همچنین یک دانشجوی برزیلی که در پایان نام دکترایش در سال 2014 مدعی شد که هیتلر با نام مستعار "آدولف لایپزیگ" در برزیل می زیست، تا اینکه در سن 95 سالگی در سال 1984 میلادی مرد.  

بانر هم به نقل از یک مرد یونانی در یک فیلم مستند گفته است که هیتلر و شماری از شخصیت های رژیم نازی، اواخر جنگ جهانی از آلمان گریخته و راهی آمریکای لاتین شدند.

آدولف هیتلر ۲۰ آوریل ۱۸۸۹ در مسافرخانه‌ای در شهری مرزی و کوچک به نام بران‌آئو ام این در اتریش، بین مرز اتریش و امپراتوری آلمان زاده شد. وی از سال ۱۹۳۴ رهبر حزب سوسیالیست ملی کارگران آلمان شد تا اینکه در سال 1939 جنگ جهانی دوم را آغاز کرد؛ جنگی که در سال 1945 میلادی با شکست آلمان و متحدانش پایان یافت.