به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا و به نقل از سایت شهید ستاری، عملیات پیروزمندانه "‌مرصاد " به عنوان یکصد و چهارمین عملیات انجام شده در طول 8 سال دفاع‌مقدس و هفتادمین عملیات آفندی رزمندگان غیور ارتش اسلام است که از نظر طراحی، تاکتیک رزمی و اجرا نیز می‌توان آن را آخرین عملیات بزرگ و پیروزمندانه ارتش جمهوری اسلامی ایران در جنگ تحمیلی قلمداد کرد.

nez023

در این عملیات یگانهای عمل کننده ارتش مشتمل بر لشکر 81 زرهی کرمانشاه، تیپ مستقل 45 تکاور نیروی زمینی ارتش و یگانهای توپخانه، نیروی هوایی، پدافند هوایی و هوانیروز قهرمان به شکلی هماهنگ و منسجم به فرماندهی شهید سرافراز امیر سپهبد علی صیاد علی شیرازی توانستند با ایجاد سپری فولادین در برابر تهاجم مذبوحانه رژیم بعث و منافقین کوردل صف آرایی کرده و با وجود طراحی بینظیر این عملیات و حداکثر استفاده از اصل غافلگیری، برای همیشه توان عملیاتی دشمن را در تجاوز به خاک مقدس ایران اسلامی از بین ببرند .

94145165258132985562

امام خمینی به شهید ستاری فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به مناسبت عملیات آفندی مرصاد پیامی صادر کردند که به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

تیمسار سرتیپ ستاری فرمانده محترم نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و تیمسار سرتیپ دوم انصاری فرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران

خلبانان عزیز و قهرمان جمهوری اسلامی ایران و خلبانان دلیر و شجاع هوانیروز

به مناسبت سالگرد عملیات آفندی مرصاد

اینجانب از زحمات طاقت فرسای شما و تمامی افراد متعهد و دلسوزی که به نحوی از انحا در آمادگی پروازها دست دارند تشکر می نمایم. شما در طول جنگ تحمیلی ، به خصوص در شرایط حساس امروز ، از رزمندگان صحنه های نبرد و میهن اسلامی مان با تمام توان دفاع نموده و می نمایید . شجاعت شما دل تمامی میهن دوستان و اسلام باوران را شاد کرده است . شما در صحنه های سخت کارزار به دشمنان میهن عزیزمان آموختید که دیگر خیال تعرض به کشورمان و مکتب حیات بخش هم میهنانمان را ننمایند . اینجانب دست یکایک شما را می فشارم ، و از صمیم جان به شما دعا می کنم . خدا یار و نگهدارتان باد به امید پیروزی رزمندگان اسلام بر کفر جهانی .