به گزارش خبرگزاری برنا از قم، علی ربیعی امروز در مراسم تجلیل از زنان فرهیخته کارگر استان قم که در شرکت نیرو موتور شیراز برگزار شد، اظهار کرد: برای همه کارگران آرزوی زندگی خوب و توأم با شادی و موفقیت دارم و باید از روز کارگر به عنوان سال تحویل کارگری یاد کرد و این روز برای ما کارگران عید است.

وی افزود: روز گذشته رهبر معظم انقلاب در دیدار با کارگران با نگاه کرامت از جامعه کارگری یاد کردند که ما وظیفه خود می‌دانیم از این نگاه رهبری به جامعه کارگری سپاسگزاری کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کار و تولید را راه بی‌بدیل نجات جامعه در ایران امروز دانست و گفت: متأسفانه همه اقشار جامعه ما حتی دانشگاهیان مصرف‌گرا هستند و هیچ قشری به اندازه کارگران در تولید کشور اهتمام ندارند و به چرخه تولید اضافه نمی‌کنیم.

وی افزود: مهمترین تفاوت قشر کارگری با بقیه اقشار جامعه در این است که نسبت به سایر اقشار جامعه آورده می‌دهند و این ویژگی را دیگر افراد جامعه ندارند و آرزو داریم جامعه به سمتی برود که هرکسی نسبت به داده‌ خود ستاده مناسب دریافت کند.

ربیعی دختران و پسران مرفه را مورد اشاره قرار داد که هیچ تلاشی برای آورده کشور ندارند و یارانه‌شان در حال قطع شدن است.

وی اضافه کرد: این افراد برای جامعه ما سعادتی به دنبال ندارند و تنها کارگران هستند که برای جامعه سعادت و منفعت به دنبال دارند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: وجود 57 درصد مستمری‌بگیران حداقل دستمزد را دریافت می‌کنند و باید بدانیم که جامعه کارگری جامعه ارزشمند است که به تولید کشور اضافه می‌کند و ما باید به سمتی حرکت کنیم که جامعه به نیروهای پر ارزش بیش از پیش ارج نهد.

وی تصریح کرد: افتخارم این است که کارگر بوده‌ام و با دسترنج خودم مادر و پدرم را خوشحال کردم و از اولین تشکل‌های کارگری که بدو انقلاب صورت گرفت با آن سهیم بودم.

وی بیان کرد: من معتقدم ما باید خودمان به جامعه کارگری افتخار کنیم و شأن و منزلت خود را بدانیم زیرا که کارگران با دست خود تولیداتی ایجاد می‌کنند که بهبود زندگی دیگران را می‌سازد.

ربیعی ادامه داد: ما با شرایطی روبرو شدیم که حدود 56 درصد رشد ما کسری داشت در حالی‌که تورم 30 درصد به بالا را داشتیم و در این شرایط باید همراهی داشته باشیم تا بتوانیم تولیدکننده را در کنار کارگران حفظ کنیم و امنیت کارگران را در همزیستی با کارفرمایان داشته باشیم.

وی در پایان سخنان خود از تدوین سند مالی حمایت زنان یاد کرد و گفت: در این سند نقش زنان را برجسته خواهیم دید و تلاش خود را برای حمایت از زنان کارگر خواهیم داشت.