به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، متن مصوبه هیئت وزیران به شرح زیر است:

1- داروهای زیر مشمول تعهدات دارویی سازمان های بیمه گر قرار می گیرند:

الف- کارتریج انسولین 30/70، رگولار (R) و ایزوفان (N) به همراه قلم تزریق حداکثر هر دو سال یک عدد و ماهانه ده عدد سر سوزن مختص تزریق با قلم انسولین با فرانشیز (10%) و به شرط تولید داخل و عدم افزایش قیمت تا دو سال.

ب- داروی ژل دیلتیازم (2%) به شرط تولید داخل و عدم افزایش قیمت تا دو سال.

پ- داروی آلتپلیز به شرط تجویز در بیمارستان و در درمان سکته حاد ایسکمیک مغزی توسط متخصص مغز و اعصاب و رعایت شرایط راهنمای طبابت بالینی و عدم افزایش قیمت تا دو سال.

ت- داروی رتپلیز به شرط تجویز در بیمارستان و در درمان سکته حاد قلبی و براساس راهنمای طبابت بالینی مصوب و عدم افزایش قیمت تا دو سال.

ث- داروی سرترالین به شرط تولید داخل.

2- شرط تعهد بیمه ای داروی ریتوکسیمب به شرط پرونده ای و تجویز توسط پزشک متخصص بیماری های خون و انکولوژی و رادیوتراپی در درمان لنفوم غیر هوجکین (NHL) و تجویز توسط متخصص پوست و فوق تخصص روماتولوژی در درمان پمفیگوس و تجویز توسط متخصص مغز و اعصاب در بیماران اسکلروز چندگانه (MS) مبتلا به نورومیلیت چشمی (نشانگان دویک) Neuromyelitis Optica (Devic s Syndrome) و درمان رد پیوند حاد با واسطه آنتی بادی (AMR) با سهم سازمان (90%) با ارایه گایدلاین انجمن نفرولوژی تغییر می یابد.

اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهوری این مصوبه را برای اجرا وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور ابلاغ کرد.