به گزارش خبرنگار سیاسی برنا مستقر در وزارت کشور، حسینعلی امیری ظهر امروز در محل ستاد انتخابات کشور، افزود: میزان مشارکت نسبت به مرحله دوم انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی سه درصد رشد داشته است. تاکنون نتایج 51 حوزه انتخابیه اعلام شده و نتایج چهار حوزه دیگر در حال گذراندن تشریفات قانونی است که در اسرع وقت انجام و اعلام می شود. از مردم ایران در 21 استان و 55 حوزه که در مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی برای تعیین تکلیف 68 کرسی پای صندوق های رای آمدند تشکر می کنم.

وی با اشاره به اینکه 47 درصد شرکت‌کنندگان خانم و 53 درصد آنها آقا بوده‌اند، افزود: در بین منتخبین 4 خانم و 64 آقا حضور دارند.

سخنگوی وزارت کشور همچنین گفت: بیشترین میانگین سنی منتخبین 46 تا 50 سال بوده و 17 نفر در این بازه سنی حضور دارند.

امیری گفت: هنوز اسامی منتخبین چهار حوزه انتخابیه اعلام نشده است و پس از طی تشریفات اداری این اسامی اعلام خواهد شد.

قائم مقام وزیر کشور درباره نامه دیروز علی مطهری به رییس جمهوری گفت: من این نامه را خوانده‌ام و با آقای مطهری هم در این رابطه صحبت کرده‌ام و دستور داده‌ام سوابق اتفاق مشابهی که در مجلس سوم داشتیم را با ابطال آرای مینو خالقی استخراج کند. دغدغه آقای مطهری حقوق مردم است و ما هم قول داده‌ایم از همه ظرفیت‌های خود برای احقاق حقوق مردم استفاده کنیم.

امیری در پاسخ به این پرسش که آیا ضاربان شهر ممسنی دستگیر شده‌اند، اظهار کرد: در مناطقی که بافت جمعیتی آنها عشیره‌ای است گاهی افگراد نمی‌توانند احساسات خود را کنترل کنند و چنین اتفاقاتی رخ می‌دهد. اتفاقات دیروز ممسنی موضوع امنیتی نبود، بلکه عدم کنترل احساسات بود و ما هیچ مشکل امنیتی نداشتیم. از دادگستری استان فارس درباره وضعیت این ضاربان و اینکه آیا آنها دستگیر شده‌اند یا نه سوال بپرسید.