به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، مشاور مقام معظم رهبری روز شنبه 11 اردیبهشت ماه با رئیس جنبش جهاد اسلامی و هیئت همراه دیدار و در خصوص آخرین وضعیت منطقه ای و مبارزه ملت فلسطین بحث و تبادل نظر کرد.

رمضان عبدالله در ابتدای این دیدار تصریح کرد:ما همیشه برای ملاقات با شما شوق داشته ایم چرا که موجب امیدواری هستید و مشورت با شما برای پیشبرد اهداف بسیار قابل توجه و مهم است.

وی با اشاره به تجربیات فراوان مشاور مقام معظم رهبری در امور بین المللی افزود: لحظه سقوط قدس همزمان با سقوط دولت عثمانی و تجزیه جهان اسلام و ظهور اسرائیل بوده است و توانستند بخش عمده ای از اراضی اسلامی را به اشغال خود درآورند و در واقع غربی ها قدس را از ما گرفتند و در واقع جنگ با جهان اسلام را آغاز نمودند.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران با ندای رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) به درستی این معضل را در جهان اسلام شناخت و تا امروز برای منافع جهان اسلام از مبارزه به حق مردم فلسطین حمایت و پشتیبانی کرد و انقلاب اسلامی یک حرکت ساده نبود بلکه پیروزی و توفیق اسلام بعد از افول  بود و در واقع آغار پیروزی برای جهان اسلام بوده و هست و جمهوری اسلامی ایران در نگاه و درک ما جایگاه مهم و بی نظیری داشته و دارد و این که اگر ایران وجود نداشت چه اتفاقی برای ما و کشورهای اسلامی می افتاد غیر قابل تصور است .

وی اضافه کرد: متاسفانه در جهان عربی حساسیتی نسبت به فلسطین و مردم مظلوم آن وجود ندارد و همه تلاش خود را برای نشان دادن ایران به عنوان دشمن اصلی گذاشته اند و در این جهت حتی با دشمنان اسلام هم متحد و هماهنگ شده اند و این بسیار تاسف برانگیز است در حالی که جمهوری اسلامی ایران عامل ثبات و صلح منطقه محسوب می شود.

رئیس جنبش جهاد اسلامی افزود: ما تاکید داریم که رژیم صهیونیستی تنها دشمن اسلام است اما آنان تلاش می کنند که نام فلسطین را به فراموشی بسپرند و همه را به سمت دشمنی با ایران سوق دهند و ما این توطئه را می شناسیم و احساس تکلیف می کنیم برای حفظ و حمایت از ایران و اجازه نمی دهیم که مسیر مبارزه در مبارزه با رژیم صهیونیستی منحرف گردد .

ولایتی هم ضمن خوش آمدگویی و اظهار خرسندی از این ملاقات گفت: بعد از تلاش غربی ها برای تجزیه جهان اسلام و سقوط قدس، با بیداری جهان اسلام بار دیگر تجزیه کشورهای اسلامی محقق نخواهد شد و جمهوری اسلامی ایران از ملت مظلوم فلسطین و ملت های تحت ظلم منطقه حمایت خواهد کرد و خواب شوم دشمنان در تجزیه و تسلط بر کشورهای  اسلامی تعبیر نخواهد شد.

ولایتی افزود: کسانی که اسلام را با تمام وجود خود درک می کنند غصه و دغدغه همیشگی آنان اسلام و حفظ یکپارچگی آنان است و رهبر کبیر انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری نیز با این نگاه و همین دغدغه به عرصه مبارزه با بدخواهان اسلام و حمایت و پشتیبانی از ملت مظلوم وارد شده اند و این روند با قوت بیشتر به ویژه برای حمایت از ملت مظلوم فلسطین ادامه خواهد داشت.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل تاکید کرد: جهاد و مبارزه برای حفظ یکپارچگی و وحدت جهان اسلام را جمهوری اسلامی ایران به عنوان سیاست اساسی خود پذیرفته هر چند که در این مسیر مشکلات جدی هم وجود خواهد داشت و ایران برای عزت جهان اسلام با همکاری همه کشورهای اسلامی برای مبارزه با تروریست ها و همچنین رژیم صهیونیستی تلاش می کند.

ولایتی افزود:در جمهوری اسلامی ایران هیچ تردیدی برای مقابله با دشمنان اسلام وجود ندارد و این سیاست اصولی و بنیادین مقام معظم رهبری است.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران نسبت به مقاومت و گروه های مختلف جهادی اشراف داشته و آنان که در اتخاذ مواضع دقیق و منطقی تزلزل داشته اند متضرر شده اند و هر جا کار مثبت شده عده ای تلاش می کنند که آن را خراب کنند اما پیروزی با مقاومت و ایستادگی به دست خواهد امد و ایران از حقوق حقه خود کوتاه نخواهد آمد.

در پایان رمضان عبدالله  تصریح نمود: می دانیم جمهوری اسلامی ایران در شرایط سختی قرار داشته است و توطئه های فراوانی را پشت سر گذاشته اما  امید مسلمانان به ایران است و از اهتمام مسیولان عالی نظام و به ویژه رهبر معظم انقلاب تقدیر و تشکر می کنیم