به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، این منبع امنیتی امروز شنبه به سومریه نیوزگفت: خبرها حاکی است که شماری از تظاهرکنندگان عراقی وارد ساختمان هیات وزیران در منطقه سبز در بغداد شده اند.

این منبع که خواست نامش فاش نشود، افزود: براساس اخبار و گزارش های منتشر شده، شماری از تظاهرکنندگان به دبیرخانه هیات وزیران یورش برده اند.

تظاهرکنندگان معترض هوادار مقتدی صدر، رهبرجریان صدر عراق، امروز شنبه به دنبال تعویق جلسه انتخاب وزیران جدید در مجلس ، وارد پارلمان این کشور در منطقه امنیتی شدند.

درهمین حال فرماندهی عملیات بغداد ضمن تکذیب برقراری ممنوعیت رفت و آمد در پایتخت و تاکید بر این که همه چیز در پایتخت تحت کنترل است، خاطرنشان کرد که حیدرالعبادی نخست وزیر عراق و فرمانده کل نیروهای مسلح فرمان مقابله با هرگونه تلاش برای تعرض به اموال عمومی را صادر کرده است.

فرماندهی عملیات بغداد تاکید کرد که تمامی ورودی های بغداد بسته شده است و تنها امکان خروج از پایتخت وجود دارد.

دفتر اطلاع رسانی نخست وزیر عراق، امروز شنبه اعلام کرد دفتر نخست وزیری دستوری برای ورود تظاهر کنندگان به منطقه سبز صادر نکرده است.

سفارت آریکا در بغداد نیز اخبار مربوط به پناه بردن برخی مقامات دولت عراق به این سفارتخانه را تکذیب کرد.

برخی گزارش ها حاکیست سفارت آمریکا و چند سفارتخانه دیگر در منطقه امنیتی عصر امروز تخلیه شد.

منابع عراقی اعلام کردند که حیدرالعبادی نخست وزیر عراق هم به دنبال تنش در منطقه سبز و مرکز واحدهای اداری و دولتی این کشور، دفتر خود را ترک کرده و به منطقه ای امن در بغداد رفته است.