به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، به نقل از العالم، حزب الله لبنان در بیانیه خود همچنین ادعای شهید شدن شماری از نیروهایش در حملات هوایی ارتش سوریه و درگیری های دیگری بین نیروهایش با گروههای هم پیمان را رد کرد و انتشار دهندگان این افتراها و دروغ پردازیها را با سرویسهای اطلاعاتی داخلی و عربی و بین المللی مرتبط دانست، و هدف از این کار را نیز بالا بردن روحیه مایوس گروههای مرتبط با آمریکا و اسرائیل و اهرم های تکفیری اش دانست.

در این بیانیه آمده است: شماری از رسانه های داخلی و عربی در چند روز گذشته یک سری دروغ پردازیها را درخصوص وضعیت میدانی در سوریه پخش کردند که ما این ادعاها و دروغ پردازیها را که قاطعانه رد می کنیم. اینها از ماشین تبلیغاتی پخش می شود که به دروغ گویی و افترا زدن و وارونه جلوه دادن حقایق و گمراه کردن افکار عادت کرده اند و با سرویسهای اطلاعاتی داخلی و عربی و بین المللی مرتبط هستند.

این بیانیه تاکید کرد: مبارزان حزب الله در برهه اخیر در حومۀ شهر حلب و مناطق دیگر سوریه در نبرد شدید و مستقیم با گروههای ترور و تکفیر به شهادت رسیده اند؛ نه آنگونه که این ابزارهای رسانه ای ادعا می کنند.

این بیانیه افزود: ما بر عمق ائتلاف و رابطه مستحکم خود با ارتش سوریه و سایر هم پیمانان خود در خاک سوریه تاکید می کنیم. این پیوند، پیوند خون و شرافت ووفاداری و سرنوشت مشترک و مقاومت ثابت و نبرد واحد تا تحقق پیروزی و بیرون راندن تروریسم است.