به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، ماجرا از جایی شروع شد که برخی از مدیران به صورت خود خواسته  فیش های حقوقی خود را منتشر کردند اما در این میان بودند کسانی که در نشست خبری حقوق خود را 5 تا 7 میلیون اعلام کردند اما معاونت متبوعشان حقوق آنها را 12 میلیون اعلام کرد و فیش حقوق فوتوشاپی از 15 میلیون تومان تا 1 میلیون و 500 هزار تومان هم درباره آنها موجود بود.

فیش حقوق منتسب به حسین شریعتمداری مدیرمسئول روزنامه کیهان که در برخی گروه‌ها و کانال‌های تلگرامی با حقوق نجومی 187 میلیون تومانی منتشر شده است هم از این دسته فیش هاست . در حالی که روزنامه کیهان با انتشار دریافتی جعلی اسحاق جهانگیری و پاسخ بنیاد مستضعفان رسوایی دیگری را تجربه کرده و به شدت از سوی هوادارانش زیر سئوال رفته به نظر می‌رسد افراد نزدیک به این روزنامه با انتشار فیش جعلی و نجومی حقوقی حسین شریعتمداری تلاش دارند تا موج حمایتی از او در فضای سیاسی و مجازی به راه بیاندازند. فیش حقوقی جعلی که سبب می‌شود تا  مدیر مسوول روزنامه کیهان در موقعیتی مظلوم واقع شود و اشتباهش از یادها پاک شده و به مظلومیتش و دشمنانش پرداخته شود تا بخشی از مخاطب از دست رفته و و اعتبار کم شده یا به عبارت دیگر آب رفته از جوی به جوی باز گردد.

کمی دقت در اعداد و ارقام ستون‌های این فیش، از جمله حق پایه درمان و بیمه مکمل و حق شغل نشان می‌دهد که این فیش از اساس جعل است و برای تطهیر حسین شریعتمداری در قضیه رسوایی دریافتی منتسب به اسحاق جهانگیری طراحی شده است. کانال خبرگزاری فارس اما پس از آنکه دید جعل ابتدایی و آماتور فیش حقوقی شریعتمداری یک سناریوی لو رفته شده است   ابتدا یک فیش کاملا بدون نام و نشان را با عنوان فیش شریعتمداری منتشر کرد و نوشت: «فیش حقوقی واقعی حاج حسین شریعتمداری/ دریافتی ایشان از اعضای تحریریه کیهان نیز کمتر است.» اما فیش مذکور که به عنوان فیش واقعی منتشر شده بود چند دقیقه پس از انتشار حذف شد، تصویر فیش بدون نام و البته با حداقل حقوق و مزایای تعیین شده از سوی وزارت کار در سال 94 آمده که نشان می‌دهد که صاحب فیش که کانال فارس  او را شریعتمداری می داند جمعا یک میلیون دویست و چهل هزار تومان دریافت می‌کند.

دقایقی بعد خبری جدید جایگزین خبر قبلی شد مبنی بر این که دریافتی شریعتمداری حدود چهار برابر بیشتر از خبر ابتدایی منتشر شده است . حسین شریعتمداری اما در بازی  به راه افتاده   تمام قوایش را جمع می‌کند تا فیش های دیگران را منتشر و نسبت به آنها موضع گیری کند و همین است که  ترجیح می‌دهد سکان مظلومیتش در ماجرای فیش حقوقی از یک میلیون و دویست هزار تومان  تا 4 میلیون را به دست یارانش بسپارد، یارانی که شتابزده به جای شفاف سازی  ابهام سازی می‌کنند.