به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری برنا، علی لاریجانی در جلسه علنی امروز مجلس این مطلب را در پاسخ به اخطار محمدرضا صباغیان نماینده مردم مهریز و بافق درمورد موضوع فیش های حقوقی بیان کرد.

نماینده مردم مهریز  در مجلس در اخطاری با استناد به بند 9 اصل سوم قانون اساسی اظهارداشت : اقدامات خوبی درباره فیش های حقوقی از طرف دولت و مجلس انجام شده اما به نظر می رسدکافی نیست و برای مردم روشن نشد که مشکل ضوابط مقررات بوده یا از قوانین سوء استفاده شده است.

وی تصریح کرد: اگر مشکل قوانین و مقررات بوده است، چرا کسی برکنار و مجازات شد و اگر مشکل قوانین و مقررات نیست، تعدادی برکنار شده اند پس چرا بالادستی های آنها، وزرا و ناظرین پاسخگو نیستند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس تصریح کرد: پیش از این اعلام شده بود که دو هفته مجلس تعطیل است اما دوباره گفتید که سرکار بیایم، ولی در این روزهای تعطیلی اقدام خاصی دیده نشد.

صباغیان با بیان این که تناقض هایی در این موضوع دیده می شود، خاطرنشان کرد: رییس جمهوری اعلام کرده که این موضوع فراگیر بوده است و پیشنهاد می کنم چون این بحث ملی شده است و مردم نگران شده اند باید شخص رییس جمهوری در این زمینه پاسخگو باشد.

وی با بیان این که نباید پس از جریحه دار کردن احساسات مردم، این موضوع رها شود، اظهار داشت: پیشنهاد می کنم که رییس جمهوری عذرخواهی کند، زیرا احساسات مردم جریحه دار شده است و باید حداقل وزرای مربوطه استیضاح و یا مورد سوال قرار گیرند.

وی ادامه داد: مردم می گویند که رطب خورده نمی تواند منع رطب کند، به همین دلیل رییس جمهوری، وزرا و نمایندگان مجلس که می خواهند به این موضوع رسیدگی کنند، فیش های حقوقی خود را منتشر کنند.

لاریجانی در پاسخ به تذکر صباغیان اظهار داشت: ما تعطیلات مجلس را به دلیل همین مسایل مهمی که در کشور است، عقب انداخته ایم تا بتوانیم این موضوعات پیگیری کنیم.

وی افزود: گزارش رسمی در مجلس قرائت شد و ریشه های این موضوع نیز بررسی شد و در این گزارش تخلف و تسامح در اجرای قانون ذکر شده است و بعد از این گزارش کمیسیون اصل 90 برای ریشه یابی دقیق مسوول شد و در این چند روز گذشته 4 جلسه برگزار شده است.

رییس مجلس تصریح کرد: امروز رییس کمیسیون اصل 90 به من گزارش دادند که طرحی را در این زمینه آماده ارایه به مجلس دارند.

وی خاطر نشان کرد: گزارش های جدیدی هم از بخش های نظارتی دریافت شد که تا کنون چه کارهایی انجام داده اند و در حال پیگیری هستیم.

نماینده مردم قم در مجلس اظهار داشت: فیش های نمایندگان در اختیار خودشان است و می توانند آن را به رسانه ها بدهند و ما مخالفتی با این کار نداریم و موضوع پنهانی در این زمینه وجود ندارد.

وی همچنین درباره استیضاح وزرا نیز تاکید کرد نمایندگان اختیار دارند که سوال یا استیضاح کنند و تصمیم رییس مجلس نیست که در این زمینه اقدام کندو تصمیم خود نمایندگان است و اگر به این نتیجه رسیده اید، مکانیزم آن در اختیار نمایندگان است و کسی جلوی شما را نمی گیرد.