به گزارش گروه دولت خبرگزاری برنا؛ اسحاق جهانگیری صبح امروز (سه شنبه) به هنگام ورود به فرودگاه شهید دستغیب شیراز از سوی استاندار و جمعی از مقامات ارشد محلی مورد استقبال قرار گرفت.

 

معاون اول رییس جمهور قرار است تا ساعتی دیگر طرح توسعه پتروشیمی شیراز را افتتاح و در مراسم افتتاح این پروژه سخنرانی کند.

بهره برداری از کارخانه فراوری روغن نباتی کیمیادانه و افتتاح 12 هکتار از چهار هزار هکتار سیستم آبیاری نوین استان فارس از دیگر برنامه های دکتر جهانگیری در این سفر یکروزه است.

معاون اول رییس جمهور همچنین موضوع بحران کمبود آب و خشکسالی استان فارس را در جلسه ای با حضور مدیران استان بررسی خواهد کرد و سپس در جلسه شورای اداری استان که با رویکرد اقتصاد مقاومتی برگزار می شود، شرکت خواهد کرد.

وزرای نفت و جهاد کشاورزی در این سفر معاون اول رییس جمهور را همراهی می کنند.

معاون اول رییس جمهور در مصاحبه با خبرنگاران با اشاره به اهمیت و جایگاه استان فارس گفت: این استان از استان های بزرگ و تراز اول کشور است و جایگاه ویژه ای در بخش های کشاورزی، صنعت و انرژی دارد.

دکتر جهانگیری با بیان اینکه استان فارس در عرصه کشاورزی و میزان تولیدات جایگاه نخست را در ایران به خود اختصاص داده گفت: طرح های کشاورزی خوبی برای توسعه این بخش طراحی شده است تا میزان تولیدات کشاورزی بیش از پیش افزایش یابد بطوریکه 4 هزار هکتار از اراضی این استان تحت آبیاری نوین قرار خواهد گرفت.

وی افزود: از آنجا که خشکسالی و تامین آب از نیازهای کشور و بویژه استان فارس است طرح های خوبی نیز در این زمینه طراحی شده است.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به اینکه استان فارس از نظر ذخایر انرژی و نفت و گاز نیز وضعیت ممتازی دارد گفت: این استان رتبه دوم را در بخش گاز به خود اختصاص داده و دولت در این زمینه طرح های مهمی اندیشیده است.

دکتر جهانگیری توسعه پتروشیمی در استان را از برنامه های دولت برشمرد و از سرمایه گذاری 2600 میلیارد تومانی در این بخش خبر داد.

وی همچنین به ظرفیت های استان در صنایع دیگر به ویژه صنعت الکترونیک اشاره کرد و گفت: استان فارس دارای شرایط ممتازی برای تبدیل شدن به قطب صنعت و کشاورزی در کشور است.

معاون اول رییس جمهور همچنین با اشاره به اینکه در سفرهای خود به استان های مختلف کشور در جلسات اقتصاد مقاومتی با هدف بررسی میزان پیشرفت طرح های مربوط به این موضوع شرکت می کند اظهار داشت: مسئله اقتصاد مقاومتی مهمترین دستور کار دولت در سال جاری است و در این سفرها با مدیران موانع پیش روی راه اندازی تولید و رونق اقتصادی را بررسی می کنیم.

دکتر جهانگیری در ابتدای سخنان خود نسبت به مردم خوب و خونگرم استان فارس ابراز ارادت کرد.