به گزارش خبرنگار برنا ازفارس، اسحاق جهانگیری، اظهارداشت: فارس  در سالهای اخیر با کم آبی و خشکسالی روبرو بوده بنابراین مسایل آب استان جزو مهمترین مشکلات آن است که با حضور وزیر نیرو دراستان فارس در مورد آن صحبت های انجام می شود.
وی افزود:  در زمینه آبیاری نوین طرح های خوبی اجرا شده که در سفرامروز طرحی چهار هزار هکتاری که در استان و شهرستان سروستان عملیاتی شده، به بهره برداری می رسد.
معاون اول رئیس جمهوری درادامه با تاکید براینکه اقتصاد مقاومتی مهمترین دستور کار دولت در سال جاری است، عنوان کرد: راه اندازی تولید و به حرکت در آوردن اقتصاد و رونق آن مهمترین اولویت دولت است.
جهانگیری ادامه داد: یکی از فعالیت های انجام شده در سفر به  استان ها برگزاری جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی با مسئولان هر استان است تا بدین وسیله بتوانیم موانع و مشکلاتی که در این زمینه وجود دارد، را برطرف کنیم که درفارس نیز این جلسه برگزار می شود.
وی سپس به اهمیت نفت و گاز در فارس اشاره کرد و ابرازداشت: استان فارس به لحاظ نفت و گاز دارای جایگاه مهمی است به گونه ای که نظر ذخائر گاز شایدبتوان گفت دومین استان کشوراست و  به همین دلیل باید طرح های مهمی در زمینه استفاده از این منابع اجرا شود.
معاون اول رئیس جمهور با تاکید براینکه پتروشیمی از رشته های مهم صنعتی ایران است که استان فارس می تواند یکی از قطب های اصلی  توسعه این صنعت باشد ،گفت: درهمین راستا امروز طرح پتروشیمی با سرمایه گذاری دو هزار و 600 میلیارد تومان و حدود 550 مبلیون دلار ارزی و چهار صد میلیارد تومان ریالی سرمایه گذاری شده است که جزو مهمترین طرح های پتروشیمی کشور است، در شیراز افتتاح شد.