به گزارش خبرگزاری برنا از قم، سردار سید جواد هاشمی مدیرکل بنیاد شهید استان قم در نشست خبری با خبرنگاران با بیان خبر فوق گفت: این همایش به منظور تجلیل و تکریم آزادگان و سپاس از صبر و پایداری این سفیران نظام مقدس جمهوری اسلامی در سالهای اسارت برگزار می شود. 

وی ادامه داد: آزادگان مشعلداران و راویان روشنگری و منادیان پایداری هستند، مردان با غیرت و باصلابتی که زیر سخت ترین شکنجه ها از عزت و آزادگی نظام اسلامی دفاع کردند.

وی اضافه کرد:  آزادگان الگوهای ایثار و پایمردی هستند،  ایشان زیر تازیانه ظلم و ستم رژِیم بعث الگوهای حریت،صبر، ایثار و استقامت و همواره مدافع آرمانهای امام خمینی (ره) بودند.

سردار هاشمی بیان داشت: این افتخار آزادگان است که تا امروز مدافعان ولایت هستند و پیرو ارزشهای اسلامی به واسطه وجود انسانهای با بصیرت ایران اسلامی 37 سال با تمام نیرنگها و حیله ها و توطئه ها روی پای خویش ایستاده و مسیر رشد و تعالی را دنبال می کند.

مدیرکل بنیادشهید وامور ایثارگران افزود: این عزت و آزادگی افتخار ایران اسلامی است و ننگ سر سپردگی برای کشورهای وابسته است که با پولهای نفت به تروریست های وحشی کمک رسانی کرده تا کشورهای مسلمان را مورد تجاوز قرار دهند.

سردار هاشمی تاکید کرد: امروز با گذشت چهار دهه از انقلاب اسلامی با وجود مردمی عزت مند، فداکار، ایثارگر و وفادار به نظام اسلامی دشمنان منطقه و استکبار جهانی با تمام سرمایه گذاریها و نیرنگها و تربیت و تقویت نیروهای منافقین و تحمیل جنگ و دسیسه و فشار اقتصادی نتوانستند علیه نظام اسلامی اقدامی انجام دهند.

وی گفت: این همایش ها نیز در راستای تجلیل از این بصیرت و روشنگری و ایثارگریها و فداکاریها برگزار می شود اکنون استان قم مفتخر به خدمت رسانی به بیش از 580آزاده است و 11آزاده شهید نیز  تقدیم انقلاب اسلامی شده است.

وی خاطر نشان کرد: هم اکنون 20 آزاده از نخبگان ایثارگر هستند که اغلب از حوزه علمیه، مرجعیت دینی، مجتهد، دروس خارج، صاحبان آثار تاثیر گذار، نویسندگان کتاب و مقاله می باشند.

سردار هاشمی ادامه داد: همایش آزادگان ایثارگر روز 26 مرداد ماه همزمان با نماز مغرب و عشا در مجتمع فرهنگی امام خمینی (ره) همراه با برنامه های فرهنگی، خاطره گویی، مداحی و تجلیل از آزادگان برگزار می گردد.