به گزارش خبرگزاری برنا از قم، سید مهدی صادقی در نشست قرارگاه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان قم که در تالار امام جواد(ع) استانداری قم برگزار شد، با بیان اینکه عملکرد سه ساله اخیر دولت در هفته دولت امسال به نمایش گذاشته می‌شود، اظهار کرد: دستگاه‌های اجرایی باید در نمایشگاه سیمای امید مشارکت مطلوبی را داشته باشند تا بتوانیم به شیوه مطلوب کارنامه دولت را در استان قم به مردم ارائه دهیم.

وی با تاکید بر اینکه دستگاه‌های اجرایی باید رسالت‌های خود را در حوزه اقتصاد مقاومتی به صورت جدی دنبال کنند، اضافه کرد: معاونان استانداری باید نسبت به انجام این رسالت‌ها نظارت داشته باشند و ستاد دبیرخانه ستاد قرارگاه فرماندهی اقتصاد مقاومتی اجرایی شدن مصوبات را دنبال کند.

استاندار قم خاطرنشان کرد: بلوکه کردن پرداختی متقاضیان وام قرض‌الحسنه با هر عنوانی بر اساس بخشنامه بانک مرکزی غیرقانونی بوده به همین علت قابل پیگیری است و توجیه این امر قابل قبول نیست.

وی با اشاره به اینکه کارگروه اقتصادی قرارگاه اقتصاد مقاومتی باید به دنبال ارائه راهکارهای ساماندهی واحدهای بدون پروانه کسب در سطح استان قم باشد، مطرح کرد: روند کنونی قابل قبول نیست به همین علت این کارگروه باید مطالبات خود را به قرارگاه ارائه دهد و معاونت سیاسی امنیتی استانداری باید این مطالبات را با مشارکت نیروی انتظامی دنبال کند تا بتوانیم در جلوگیری از فرارهای مالیاتی به نتایج مورد نظر برسیم.

صادقی از فعالیت 6 هزار و 200 واحد صنفی بدون پروانه در استان قم یاد کرد و ادامه داد: آمار این واحدها طی یک سال اخیر 50 درصد افزایش داشته که این آمار نگران کننده و غیر عادی است به همین علت باید پلمب واحدهای غیر مجاز در دستور کار قرار گیرد تا مشکل ساماندهی اصناف رفع شود.

وی یادآور شد: تعرفه مواد اولیه مورد نیاز بخش‌هایی از تولید با قیمت آزاد به تولیدکنندگان به فروش می‌رسد که این امر مشکلاتی را به دنبال دارد و صحیح نیست به همین علت این موضوع طی نامه‌ای به معاون اول رئیس جمهور اطلاع داده می‌شود.

استاندار قم با تاکید بر اینکه حمایت‌ از فعالان عرصه اقتصاد مقاومتی باید به محوریت‌ برنامه‌های صدا و سیما اضافه شود، مطرح کرد: اقتصاد مقاومتی یکی از موضوعات ملی است به همین علت ارتقا سطح کیفی اقتصاد مقاومتی باید توسط دستگاه‌های مختلف اجرایی دنبال شود.

وی با بیان اینکه حمایت رسانه ملی از فعالان عرصه اقتصاد مقاومتی بنیان‌های فکری را در میان مردم تقویت می‌کند، تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی فرهنگ تمدن‌سازی است که اقشار مختلف را مورد تاثیر قرار می‌دهد.