خبرگزاری برنا: اول: سخنان رهبری در دیدار با رییس جمهوری و اعضای  هیات دولت را می توان مهر تاییدی بر عملکرد دولتی که نه تنها با وعده بهبود سیاست خارجی بلکه همزمان با وعده ثبات اقتصادی حائز اکثریت آرا در خرداد 92 شد، دانست. اینکه نفر اول کشور از گزارش رییس جمهوری، معاون اول و وزرا ابراز رضایت می کنند و خواستار اطلاع رسانی این گزارش ها به مردم می شوند نشان می دهد دولت در سه سال گذشته راه را به خطا نرفته است.

دوم: حسن روحانی پس از پیروزی در انتخابات سال 92 در پاسخ به این سوال که "آیا جشن پیروزی برگزار می کنید؟" گفت: " جشن ما زمانی است که بیکاری، تورم و فقر از این کشور رخت ببندد و هیچ جوان بیکاری در خانواده ها وجود نداشته باشد" بر همین مبنا هم بود که دولت یازدهم تلاش کرد در اوج تحریم ها و کاهش درآمد کشور، در سال هایی که به گواه اقتصاددانان سخت ترین سال های اقتصادی کشور در طول تاریخ معاصر بوده، تورم را از 44 درصد به زیر 10 درصد کاهش دهد و برای رسیدن به رشد اقتصادی 5 درصد همه تلاش خود را به کار گیرد. مردم این را می فهمند و مرور می کنند خاطرات چند سال قبل را که شب می خوابیدند و صبح با افزایش چند صد درصد دلار و سکه مواجه می شدند. اصلا مگر کسی می تواند فراموش کند شب هایی که مردم مقابل بانک ها می خوابیدند تا صبح سکه ارزان قیمت گیرشان بیاید؟

سوم: تاکید رهبری بر اقتصاد و عملکرد دولت در این راه نشان می دهد حسن روحانی و کابینه اش در مسیر درستی حرکت می کنند. دیروز رهبری از گزارش اسحاق جهانگیری در خصوص اقدام و عمل اقتصاد مقاومتی تقدیر کردند، این تقدیر نشان می دهد دولت یازدهم نقشه راه ترسیم شده را درست اجرا می کند و از خودمحوری، خود برتر بینی  و خودخواهی به دور است. کشور با همین روحیه می تواند به توسعه و ترقی برسد.

چهارم: "دولت با اقدام و عمل برای خودش تبلیغ کند" این بخش بهترین توصیه انتخاباتی برای دولتی است که تلاش می کند اوضاع نابسامان ناشی از دو دولت قبل را بسامان کند. خوشبختانه دولت تا امروز وارد فضای انتخاباتی نشده است، قطعا برای روزهای انتخابات هم حرف گفتنی زیاد دارد، دکتر حسن روحانی در سال 92 نشان داد که می توان حرف را سرجای خودش و در مکان خودش زد، به همین دلیل هم دولت کار می کند تا مشکلات را رفع و رجوع کند. کاهش باور نکردنی تورم، رشد اقتصادی قابل توجه و ثبات اقتصادی، مهمترین و بهترین تبلیغ دولت روحانی برای انتخابات آینده است.

پنجم: سیاه نمایی مخالفان دولت به قدری است که گاه در مرور برخی رسانه های خاص احساس می کنید رسانه های بیگانه در خصوص دولت سمپاشی می کنند. شاید بد نباشد رسانه هایی که عکس رهبری را بر دست گرفته اند و عکس رهبری عمل می کنند یکبار دیگر بیانات معظم له را مرور کنند، شاید که تغییر رویه دهند.

ششم: رهبری برای چندمین بار از تیم مذاکره کننده هسته ای تقدیر کردند، در روزهای اخیر همان رسانه های خاص که شرح حالشان در بالا رفت برای چندمین بار به تیم مذاکره کننده هسته ای حمله کردند.

هفتم: تایید اقدامات دیپلماتیک دولت و تاکید رهبری بر گسترش سیاست خارجی به مناطق دیگر جهان از جمله آمریکای لاتین و سفر این روزهای ظریف به کشورهای قاره آمریکا و سفرهای قبلی به آفریقا نشانه خوبی می تواند باشد بر هماهنگی سیاست خارجی ایران با منویات رهبری.

هشتم: فرهنگ دغدغه چندین و چند ساله رهبری است و برای رفع این دغدغه به نظر می رسد باید یک فکر اساسی کرد. تعدد مراکز تصمیم گیری فرهنگی و نداشتن یک مرکز فرماندهی و در کنار آن اختصاص نا متعادل بودجه به مراکز فرهنگ ساز بزرگترین مشکلات حوزه فرهنگی کشور است.

نهم: بحث فیش های نجومی و تاکید رهبری برای مقابله جدی با آن را وقتی در کنار اقدامات دولت می گذاریم و وقتی می بینیم همین تاکیدات رهبری با اقدامات موثر دولت همراه بوده و به جای قهر و خانه نشینی با اقدام و عمل همراه بوده بیش از قبل بر هماهنگی دولت با رهبری واقف می شویم.

دهم: هیچ کس در کشور به اندازه مقام معظم رهبری به ارزش شبکه های اجتماعی و کارکرد آنها واقف نیست، معظم له بار دیگر به موضوع شبکه های اجتماعی تاکید کردند. رییس جمهوری هم چند روز پیش به همین موضوع اشاره کرد و گفت که تحت چه فشار از فیلترینگ این شبکه ها جلوگیری کرده است. هم رهبری و هم رییس جمهوری بر ادامه راه شبکه های اجتماعی و استفاده از فرصتی که آنها ایجاد می کنند تاکید دارند، با این اصرار که به جای تعطیلی، تهدیدات این شبکه ها را باید با اقدامات فرهنگی و زیرساختی از بین برد.

یازدهم: این حمایت های رهبری و دلسوزان نظام بسیار ارزشمند است و حتما دولت قدر می داند. چند روز پیش هم رییس قوه قضاییه از دولت دفاع کرد، این همدلی در راس نظام نعمتی است که باید قدر دانست.