به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، دکتر اسحاق جهانگیری صبح امروز (سه شنبه) پس از ورود به فرودگاه شهرکرد از سوی استاندار و جمعی از مدیران ارشد استانی مورد استقبال قرار گرفت.

معاون اول رییس جمهور قرار است تا ساعتی دیگر از کارخانه چادربافی حجاب بازدید و سپس کارخانه ورق پوشش دار تاراز را افتتاح کند.

افتتاح و بهره برداری از کارخانه فولاد 1 میلیون تنی سفید دشت از دیگر برنامه های معاون اول رییس جمهور در این سفر یکروزه است

دکتر جهانگیری در جلسه شورای اداری استان که با محوریت اقتصاد مقاومتی برگزار خواهد شد نیز شرکت و دیدگاه های دولت برای اجرای اقتصاد مقاومتی را مطرح خواهد کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در این سفر همراه معاون اول رئیس جمهور هستند.

معاون اول رئیس جمهور در بدو ورود به فرودگاه شهرکرد در گفتگو با خبرنگاران، استان چهارمحال و بختیاری را از استان های مهم کشور برشمرد و گفت: مردم این استان، مردمی غیور و سلحشور هستند که در تاریخ ایران همواره نقش تعیین کننده داشته اند.

وی با اشاره به دو طرح فولادی که در این سفر مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت اظهار داشت: یکی از این طرح ها تولید آهن اسفنجی است که 800 هزار تن ظرفیت تولید در سال دارد.  

دکتر جهانگیری همچنین با اشاره به طرح فولادی دیگر گفت: طرح دیگر تولید ورق های خاص است که در صنایع مهم همانند خودرو استفاده می شود و جزء صنایع هایتک به حساب می آید.

معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: با افتتاح این دو طرح استان چهارمحال و بختیاری رنگ صنعتی به خود می گیرد و این دو طرح در آینده صنعتی استان نقش مهمی ایفا خواهند کرد.

دکتر جهانگیری با اشاره به افتتاح و بهره برداری از طرح های مختلف که این روزها در سطح کشور در حال انجام است افزود: خوشبختانه اقتصاد مقاومتی توانسته است در سال جاری اقتصاد کشور را به حرکت درآورد.

وی همچنین با اشاره به برگزاری جلسه اقتصاد مقاومتی که در این استان برگزار خواهد شد گفت: در این جلسه طرح های اقتصاد مقاومتی استان بررسی خواهد شد و همچنین مشکلات و موانع استان با مسئولین استانی مورد بررسی قرار می گیرد.