محمود صادقی نماینده مردم تهران در واکنش به اظهارات رییس قوه قضاییه به خبرنگار پارلمانی خبرگزاری برنا، گفت: من به علت آنکه در صحن بودم متن کامل را ندیدم و تنها یک پیامکی از یک خبرگزاری را مشاهده کرد.


وی ادامه داد: بنابر آنچه در پیامک آمده است رییس قوه قضاییه آنچه مطرح شده است را حمل بر تهمت کرده است و بیان کرده که به ایشان توهین شده است، اگر مقصود ایشان من باشم باید بگویم به هر صورت متن و فیلم صحبت های من موجود است و دیروز هم طرح سوال از وزیر اقتصاد را مطرح کردم و در همین راستا تعداد دیگری از نمایندگان نیز طرح سوال از وزیر دادگستری را کلید زدند.


وی افزود: رییس قوه قضاییه خود تحصیل کرده حوزه هستند و می دانند سوال نمی تواند واجد خبر باشد در حالی که تهمت از یک جمله خبری می آید، این در حالی است که ما سوالی کردیم و مقصود آن شفاف سازی و پیشگیری از جوسازی رسانه های بیگانه بود.


نماینده مردم تهران خاطرنشان کرد: به هر صورت رییس قوه قضاییه توضیحاتی را ارایه کردند که جای خوشبختی دارد و البته مجلس نیز ابزارهای نظارتی خود را دارد که می تواند به آن ابزارها متوسل شود. ما از دیوان محاسبات خواستیم که گزارش تفریق بودجه را بدهد.


صادقی افزود: وزیر دادگستری هم که طبق اصل 160 قانون اساسی مسئول تنظیم روابط بین قوا است، انشالله توضیحاتی را ارایه می کند و موضوع روشن خواهد شد لذا هیچ نسبتی به کسی داده نشده است.


وی در پایان خاطرنشان کرد: آنچه مسلم است این است که شایعاتی در جامعه مطرح شد و وزیر اقتصاد هم در هیأت دولت پاسخ هایی را ارایه کرد که ما برای روشن شدن زوایای موضوع از وزیر اقتصاد سوال کردیم تا آنچه را که حدود قانونی معرفی شده بود شرح دهد.