«محمدعلی نمازی» فعال سیاسی اصلاح طلب در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا ضمن تسلیت به بازماندگان حادثه قطار تبریز- مشهد گفت: دولت در حادثه قطار تبریز-مشهد به گونه ای عمل کرد که سال های سال است مردم از یک دولت انتظار دارند و می خواهند به خواسته های آنها احترام گذاشته شود.

وی ادامه داد: در حادثه ای که رخ داد مشاهده کردیم که دولت سریعا وارد عمل شد و تمام توان و تلاش خود را به کار بست تا هرچه زودتر خسارت های به وجود آمده را جبران کند. متاسفانه ما در گذشته کمتر از این دست رفتارها را مشاهد نکرده بودیم.

نمازی به استعفا مدیر عامل شرکت راه آهن اشاره کرد و گفت: مردم ما زمانیکه حادثه ای صورت می گرفت، رفتار مسوولان کشورمان را با رفتار مسوولان دیگر کشورها مقایسه می کردند و این گله را داشتند که چرا کسی عذر خواهی نمی کند و یا مقصر استعفا نمی دهد؟ این اولین بار بود که مشاهده کردیم یک مدیر در رده های بالا استعفا می دهد و از مردم عذر خواهی می کند.

او خاطر نشان کرد: عذر خواهی، مسوولیت پذیری و پاسخگویی باید در مدیران به شکل یک فرهنگ در آید و آنان باید بدانند که در محضر مردم رفتارهایشان زیر ذره بین است.

او تاکید کرد: مسوولان باید سریعا به جبران خسارت های به وجود آمده بپردازند و تدبیری بیاندیشند تا حوادثی از این قبیل کمتر رخ دهد.

نمازی در پایان تاکید کرد: باید در زمینه تکنولوژی های ریلی و حمل و نقل کشور را مجهز کنیم زیرا در ایران بیشتر سفرها از این طریق انجام می شود و با یک ناوگان فرسوده نمی شود از جان مردم محافظت کرد.