به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، در سی امین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی و با حضور بیش از 300 میهمان داخلی و خارجی در سه روز به بررسی مسائلی همچون ضرورت مقابله با جریان های تکفیری می پردازند.

حجت السلام و المسلمین علی اکبر ناطق نوری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، علی یونسی دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت ها، حسین هاشمی استاندار تهران، علاء الدین بروجردی رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی و منوچهر متکی و جمعی از علما از کشورهای مختلف و شخصیت های جهان اسلام حضور دارند.

کنفرانس امسال با حضور 220 شخصیت بزرگ و برجسته جهان اسلام از 60 کشور برگزار می شود و اندیشمندان ضمن بررسی مشکلات امت اسلامی به ارائه پیشنهادها و نظرها و همچنین ارائه مقالات تحقیقی می پردازند.

علاوه بر برگزاری 10 نشست تخصصی، کمیسیون های رویارویی با چالش های فراروی امت اسلامی، وضعیت اقلیت های دینی، اتحادیه علمای مقاومت، مساعی حمیده، رسانه و کمیسیون بانوان در این سه روز تشکیل می شود.

قرار است از آیت الله محمدابراهیم جناتی نویسنده کتاب فقه مقارن به عنوان بزرگ ترین موسوعه علمی در فقه تطبیقی تجلیل شود.

در این کنفرانس اندیشمندانی از کشورهای مالزی، روسیه، اندونزی، عراق، لبنان، تایلند، الجزایر، انگلستان، آمریکا، استرالیا، تونس، چین، مصر و دیگر کشورها حضور دارند.

نقش جریان های تکفیری در تفرقه صفوف مسلمانان، ضرورت مقابله با جریان های تکفیری برای تحقق وحدت امت، نقش استعمار در تجزیه جهان اسلام توسط جریان های تکفیری و خطر جریان های تکفیری برای زنده نگه داشتن مسئله فلسطین از جمله محورهای این کنفرانس است.

از دیگر موضوع ها می توان به جریان های تکفیری بر سر راه بسیج امت جهت آزادی فلسطین، بهره برداری دشمن صهیونیستی از جریان های تکفیری، جریان های تکفیری مانعی سر راه تمدن سازی نوین اسلامی، مقابله تکفیر با جریان احیاگری اسلامی، لزوم بررسی افکار باطل و شرایط روانی تکفیری ها جهت مقابله با آنها و نقش رسانه ها در مقابله با جریان های تکفیری اشاره کرد.