به گزارش خبرگزاری برنا، در بخش فیلمهای کوتاه و نیمه بلند و در رشته بهترین فیلمنامه تندیس جشنواره جایزه نقدی به  ملیکه زئیری برای فیلمنامه فیلم "محمد نام اول" از فرانسه اهدا شد.

در رشته بهترین فیلم با موضوع پویانمایی تندیس جشنواره جایزه نقدی به رسول زرین و هادی طبسی برای فیلم پویانمایی "روبان" از کشور ایران اهدا شد.

در رشته بهترین فیلم داستانی کوتاه و نیمه بلند تندیس جشنواره و جایزه نقدی به  امیر عباس ربیعی برای فیلم داستانی "ولد" از ایران اهدا شد

در بخش بهترین نماهنگ تندیس جشنواره و و جایزه نقدی به "جک مودلر" برای نماهنگ او تنها بود از کشور انگلیس اهدا شد.

در بخش فیلمهای سینمایی در رشته بهترین فیلمنامه تندیس جشنواره و جایزه نقدی به  "دیانا کمال الدین" برای فیلمنامه فیلم داستانی فانی و از هم گسیخته از سوریه اهدا شد.

در رشته بهترین دست آورد فنی تندیس جشنواره و جایزه نقدی به «حمید خضوعی ابیانه» برای تصویربرداری فیلم سینمایی "ملک سلیمان" از ایران اهدا شد.

در رشته بهترین کار گردانی تندیس جشنواره و جایزه نقدی به  می‌المصری برای کارگردانی فیلم داستانی «۳۰۰۰ شب» از لبنان اهدا شد.

دررشته بهترین فیلم سینمایی

تندیس جشنواره جایزه نقدی به نجدت انزور از کشور سوریه برای فیلم فانی و از هم گسیخته اهدا شد

 

در بخش فیلم های مستند و اسلام هراسی

 در رشته بهترین تحقیق و پژوهش تندیس جشنواره و جایزه نقدی به مجتبی علی برای فیلم مستند «داعش، افراطیان اسلامی» از انگلستان اهدا شد.

 در رشته بهترین کارگردانی بهترین فیلم با موضوع مستند کوتاه و نیمه بلند تندیس جشنواره و جایزه نقدی به خانم جولیا آماتی برای فیلم مستند «هبرون سرزمین من است» از ایتالیا اهدا شد.

 در رشته بهترین کارگردانی فیلم مستند بلند تندیس جشنواره به همراه جایزه نقدی به هایچا لادروز برای فیلم مستند بلند امید در بطری از کشور فلسطین اهدا شد.

 در رشته بهترین مستند با موضوع اسلام ستیزی تندیس جشنواره به علاوه جایزه نقدی به  علیزاده برای فیلم مستند "اسلام هراسی در اروپا" از کشور ایران اهدا شد.

 در رشته بهترین فیلم مستندتندیس جشنواره به همراه جایزه نقدی به  محمد علی فارسی برای فیلم "ابر‌ها در راهند" از ایران اهدا شد.

 جوایز نقدی  بخش بین الملل  از بیست میلیون ریال(دو میلیون تومان ) الی شصت میلیون ریال(شش میلیون تومان ) بود.

 این جوایز توسط حسن روحانی رییس جمهور ، آیت الله اراکی دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی، هاشم میرزاخانی دبیر جشنواره و دواران بخش های مختلف اهدا شد و جوایز بخش ملی  نیز روز شنبه 27 آذر  در مراسم اختتامیه  اهدا می شود.