به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، متن بیانیه ارتش به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

حماسه نهم دی ماه و حضور عاشورایی مردم حماسه ساز و ولایتمدار ایران اسلامی در راهپیمایی حماسه نهم دی ماه سال 1388، نقطه عطفی در تاریخ انقلاب و برگ زریّن دیگری در افتخارات مردم ولایتمدار ایران به حساب می آید.

در ادامه این بیانیه آمده است: نهم دی ماه سال 1388 نماد عزّت، استقلال و بصیرت مردمی است که تا پای جان برای حفظ اصول اسلام و آرمان‌های انقلاب ایستاده اند. یوم الله ماندگاری که در آن، ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی، با خلق حماسه ای عظیم دشمنان خدا و دینش را مأیوس و ناامید ساخته و قلب امام زمان (عج) و نایب بر حقش حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای(مدظله العالی) را شاد نمود.

ارتش در بیانیه خود تصریح کرده است: نهم دی، روز غلبه جنود الهی بر جنود شیطان و خروش ملت ایران در دفاع از آل الله در برابر اهانتها و حرمت شکنی های عده ای غافل و یا مزدور وابسته به اجانب نسبت به مقدسات در روز عاشورای حسینی و آری گفتن به نظام اسلامی و بیعت مجدد مردم با آرمان های والای حضرت امام خمینی(ره) و رهبر فرزانه انقلاب اسلامی است. در این روز مردم ایران نشان دادند دشمنان خود و انقلاب را به خوبی می شناسند و هرگز، نه راه را گم می کنند و نه دست از راهبر واقعی که همانا ولایت فقیه است، بر می دارند و به این جمله حضرت امام (ره) که فرمودند: «پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکتتان آسیب نرسد» معتقد و در عمل به آن پایبند هستند.

ارتش جمهوری اسلامی ایران در ادامه با اشاره به تدابیر رهبر معظّم انقلاب و همراهی و هوشیاری مردم بصیر و انقلابی با ولی فقیه زمان در حماسه نهم دی ماه آورده است: یقیناً نهم دی یکی از الطاف خفیه خداوند متعال به ملت حق مدار و ولایت دوست ایران اسلامی است که با انسجام ملی، مردم سالاری دینی را با هدایت پیر و مرادشان در کشور حاکم کرده‌اند و در گسترش عدالت با تأسی به مقتدایشان حضور آگاهانه دارند و در مقابله با هر گونه تعرض، مردانه در صحنه حضور داشته و همانگونه که با صلابت و مقاومت در هشت سال دفاع مقدس ایستادند و با تقدیم هزاران شهید پاسخی دندان شکن به دشمن دادند، امروز نیز با ایمان و پایبندی به ارزش های اسلامی تا پای جان از سرزمینشان دفاع خواهند کرد.

این بیانیه در پایان با تعظیم به مقام شامخ شهیدان، جانبازان ایثارگران عرصه های مختلف ایران اسلامی، تأکید کرده است: رزمندگان ولایتمدار ارتش جمهوری اسلامی ایران ضمن گرامیداشت این حماسه به یادماندنی، همراه با تمامی آحاد امت اسلامی، آمادگی حضور خود در تمامی صحنه های دفاع از انقلاب و نظام و پیوند عاشورایی با ولایت را اعلام می نمایند و معتقدند به فضل الهی و با بصیرت و ولایت مداری ملت ایران، اجازه تکرار چنین تجربه تلخی را نخواهد داد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: