سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه و عضو کمیسیون برنامه و بودجه در خصوص جلسه امروز صبح اعضای کمیسیون با رئیس جمهوری به خبرنگار پارلمانی خبرگزاری برنا گفت: در این جلسه مجموع نمایندگان عضو کمیسیون برنامه و بودجه به همراه رئیس جمهوری و معاونانشان حضور داشتند.

محمد مهدی مفتح تشریح کرد: در این جلسه نمایندگان نقطه نظرات خود را در مورد مسائل عموما اقتصادی مطرح کردند به عنوان مثال یکی از نمایندگان بحث تنش در بازار ارز را مطرح کرد و یا دوست دیگری در خصوص مسئله بیکاری مسائلی را عنوان کرد. 

وی خاطر نشان کرد: بنده در رابطه با مصوبه مجلس در خصوص وام های زیر 100 میلیون که چرا این مصوبه ابلاغ نمی شود را مطرح کردم در حالی که با ابلاغ و اجرایی شدن این مصوبه 250 هزار میلیارد تومان به خزانه دولت باز می گردد. 

مفتح افزود بعد از اظهارات نمایندگان آقای رئیس جمهور هم صحبت هایی کردند در مورد برنامه ششم توسعه و تاریخچه ای که چگونه این لایحه به تصویب رسید. 

وی خاطر نشان کرد: آقای روحانی در این دیدار بیان کردند  آنچه به عنوان برنامه ششم توسعه در حال تصویب است و آنچه تا کنون به تصویب رسیده بار مالی بسیار سنگینی برای دولت دارد و ممکن است دولت تحمل چنین باری را نداشته باشد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق با بیان اینکه عمده مسائل و موضوعات مطرح شده پیرامون موضوعات اقتصادی بوده است تاکید کرد: جلسه بسیار خوب و مفیدی بود که کمک بسیاری در مورد رسیدگی به لایحه بودجه خواهد کرد.