به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری برنا، "پیام معتمد" با اشاره به حجم چشمگیر متقاضیان حضور در دوره های آموزشی مدیریت حرفه ای پروژه، گفت: آموزش مدیران و کارشناسان فاز ١٣ مطابق برنامه ریزی مدون این طرح، در یک دوره یک ساله و در بخش های چهارگانه پروژه شامل حفاری، ساخت سکوهای دریایی، خط لوله و پالایشگاه خشکی، در محل سایت عملیاتی این فاز در منطقه پارس دو و توسط برترین اساتید کشور صورت گرفته است.

وی با اشاره به هماهنگی اعزام دیگر نفرات طرح به دوره های منابع انسانی شرکت نفت و گاز پارس، به نحوه توزیع ١٠٠مدرک رسمی نفرات طرح فاز ۱۳ پرداخت و افزود: تاکنون ٣٠ مدرک حرفه ای مدیریت پروژه PMP ، چهارده مدرک حرفه ای IPMI، چهل و شش مدرک حرفه ای PRINCE2 ، پنج مدرک حرفه ای مدیریت ریسک RMP و چهار مدرک حرفه ای MBA و یک مدرک PMBOK توسط کارکنان این طرح کسب شده است.

معتمد با اشاره به اینکه امروزه بسیاری از شرکت های طراز اول بین المللی شرط داشتن این مدارک را برای کارشناسان و مدیران خود الزامی نموده اند، گفت: بر اساس این الزامات ، تاکنون بیش ٩٩ درصد از مدیران و کارشناسان فاز ١٣ موفق به دریافت مدارک حرفه ای مدیریت پروژه شده اند.

به گفته معتمد افزایش مدارک مدیریت حرفه ای باعث ایجاد جهش بزرگی در انجام پروژه بر اساس موازین و معیارهای جهانی شده و مؤید شایستگی و توانمندی نیروی انسانی در شرکت نفت و گاز پارس است.

سرپرست طرح توسعه فاز ١٣ با بیان اینکه مدیریت پروژه فرآیندی است که با بهره گیری از ابزارها و تکنیک های خاص خود، در جهت حفظ مسیر پروژه به تعادل سه عامل هزینه، زمان و کیفیت در طول اجرای طرح، کمک می کند، اظهار داشت: پیاده سازی استانداردها و روش های مدیریت پروژه و همچنین ایجاد تغییرات و اصلاحات لازم در روندهای اجرایی، ضمن تسریع در فرایندهای توسعه محور طرح ها، موفقیت سازمان را تحقق می بخشد.