به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری برنا، "فرهاد ایزدجو" گفت: این سازه، آذرماه سالجاری و مطابق با برنامه زمانبندی از محل یارد شرکت صدرا در بوشهر بارگیری و پس از عملیات مهاربندی بر روی شناور حامل، به موقعیت سکوی فاز ٢٢ منتقل شده است.

نصب سه پایه و عرشه مشعل سکوی فاز ٢٢، گام مهمی است که با هدف تکمیل فرایند عملیات ساخت تا بهره برداری از نخستین سکوی فازهای ٢٢ تا ٢٤ پارس جنوبی از سوی کارفرما و پیمانکار بخش فراساحل این طرح درحال توسعه برداشته می شود.

به گفته مجری طرح توسعه فازهای ٢٢ ، ٢٣ و ٢٤ پارس جنوبی، این سازه در مجموع حدود ٥٧٦ تن وزن دارد و عملیات ساخت آن تیرماه امسال در یارد شرکت صنعتی دریایی ایران ، آغاز و در مدت ٤ ماه تکمیل شده است.

ایزدجو با بیان اینکه کار نصب سه پایه و عرشه مشعل سکوی فاز ٢٢ پنجم دی ماه آغاز شده، گفت: برای نصب این سازه، ١٠ روز زمان صرف شده است.

مجری طرح توسعه فازهای ٢٢، ٢٣ و ٢٤ پارس جنوبی به ادامه روند فعالیت های ساخت سکوها و تاسیسات بخش فراساحل این فازها اشاره کرد و افزود: ساخت سه پایه سکوی ٢٤A، در مراحل پایانی قرار دارد و ١٥ بهمن ماه امسال آماده بارگیری و نصب در موقعیت مخزن می شود.

بر اساس اعلام این مجری طرح، تا اواخر خرداد ماه سال 96، از فازهای ٢٢ تا ٢٤ پارس جنوبی دو سکوی ٢٢ وA ٢٤ هر کدام با ظرفیت برداشت ٥٠٠ میلیون فوت مکعب گاز تکمیل و آماده نصب و راه اندازی می شود.

طرح توسعه فازهای ٢٢، ٢٣ و ٢٤ به منظور برداشت روزانه ٥٦ میلیون متر مکعب گاز غنی از میدان پارس جنوبی طراحی شده و با اتمام آن روزانه ٥٠ میلیون متر مکعب گاز شیرین، ٧٥ هزار بشکه میعانات گازی، ٤٠٠ تن گوگرد و سالانه یک میلیون تن اتان و یک میلیون تن پروپان و بوتان، تولید خواهد شد.