به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری برنا، بهای جهانی نفت امروز صبح در بورس‌های آسیا اندکی کاهش یافت. افزایش ذخایر نفت آمریکا مهمترین دلیل نزول بهای طلای سیاه در چند ساعت اخیر عنوان می‌شود.

امروز بهای هر بشکه نفت وست تگزاس اینترمیدیت (پایه آمریکا) با 7 سنت کاهش به 52 دلار و 18 سنت رسید. هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال نیز با 4 سنت کاهش، 55 دلار و 6 سنت معامله شد.

گزارش‌های جدید از افزایش 4.1 میلیون بشکه‌ای ذخایر نفت آمریکا حکایت دارد. از سوی دیگر، مؤسسه «بی‌ام‌آی ریسرچ» اعلام کرد به نظر می‌رسد کشورهای عضو اوپک به توافق نفتی این سازمان برای کاهش تولیدات پایبند بوده اند. این مؤسسه سطح پایبندی اعضا به این توافق را دست‌کم 73 درصد پیش‌بینی کرد.

این در حالی است که اوج‌گیری بهای جهانی طلا همچنان ادامه دارد و بهای فلز زرد هم‌اکنون به بالاترین سطح در 7 هفته اخیر رسیده است. بهای هر انس طلا در بورس‌های آسیا با 0.2 درصد افزایش، به 1193 دلار و 31 سنت رسید.

دونالد ترامپ در کنفرانس خبری خود – که ساعاتی پیش برگزار شد -- درباره سیاست‌های مالی دولت جدید آمریکا به طور شفاف اظهار نظر نکرد. همین امر، کاهش ارزش دلار و افزایش بهای طلا را در بازارها به همراه داشت.