به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، علی اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار خود با تعدادی از اعضای پارلمان، شخصیت ها و فرهیختگان ایزدی کشور عراق که بعدازظهر امروز برگزار شد، اظهار داشت: ما همواره از تلاش های شما ایزدی ها در جهت نجات ملت عراق شنیده ایم و از دور مبارزات شما را تحسین می کنیم.

ولایتی ادامه داد: از آنچه که توسط داعش بر شما وارد آمده جدا متاسفیم و معتقدیم باید هر چه زودتر زیان های وارد شده بر شما جبران شود.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه تا جایی که ما، آقای عبادی و دولت عراق را می شناسیم آنها تبعیضی میان گروه های مختلف عراق قائل نمی شوند، اظهار کرد: ممکن است عده ای تبعیت از حق و عدالت نداشته باشند که این ربطی به دولت عراق ندارد و اکثریت دولت و ملت عراق حامی ایزدی ها هستند.

وی افزود: ما هر کاری که برای شما بتوانیم انجام دهیم دریغ نخواهیم کرد و این مساله که شما با نیروهای حشد الشعبی در راستای مبارزه با داعش همکاری می کنید کار پسندیده ای است چرا که حشدالشعبی در مبارزه با داعش و دشمنان عراق بسیار جدی است. ما بر یکپارچگی عراق و جلوگیری از تجزیه آن تاکید داریم و از تمامیت ارضی آن کشور حمایت می کنیم.

ولایتی گفت: آنچه که داعش در مورد ایزدی ها انجام داد ظلم بزرگی بود و ما امیدواریم که دولت و ملت عراق در نهایت پیروز شوند و این مساله را هم تاکید می کنم که ان شا الله به زودی موصل آزاد می شود.

مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه اگر موصل آزاد شود، داعش پایگاه اصلی خودش را در عراق از دست خواهد داد، تصریح کرد: موصل در عراق همچون حلب در سوریه است. سنجار هم یک منطقه قدیمی و بخشی از تمدن بزرگ عراق محسوب می شود و شما ایزدی ها هم نسبت به آینده عراق و سرنوشت خودتان از گذشته بسیار امیدوارتر هستید.

وی در پایان گفت: احتمال اینکه دشمنان عراق بر اهداف غیرنظامی خودشان پیروز شوند دیگر وجود ندارد بلکه ما شکست آنها را قطعی می بینیم.