به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری برنا، بهای جهانی طلای سیاه  صبح امروز به دلیل نگرانی از افزایش نفت مازاد در بازار، اندکی کاهش یافت.

بهای هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال (شاخص بین‌المللی) با 10 سنت کاهش به 55 دلار و 48 سنت رسید. هر بشکه نفت وست تگزاس اینترمیدیت (پایه آمریکا) نیز با 8 سنت کاهش، 52 دلار و 73 سنت معامله شد.

یک نظرسنجی رویترز اواخر روز سه‌شنبه نشان داد تولید نفت اوپک در ماه ژانویه روزانه بیش از 1 میلیون بشکه کاهش یافت و به 32.27 میلیون بشکه در روز رسید. اوپک وعده داده است تولید خود را در 6 ماه نخست سال جاری میلادی روزانه 1.2 میلیون بشکه کاهش دهد. کشورهای غیرعضو نیز قرار است روزانه 600 هزار بشکه نفت کمتری در همین بازه زمانی روانه بازار کنند. اما به گفته تحلیلگران، نگرانی‌ها در خصوص آینده و تأثیر توافق اوپک و همچنین نامشخص بودن وجوه مختلف تعهد روسیه به این توافق سبب شده است بهای جهانی نفت در روزهای اخیر با افزایشی چشمگیر روبرو نشود.

این در حالی است که فلز زرد هم‌اکنون ساعاتی با‌ثبات را تجربه می‌کند. هر انس طلا هم‌اکنون 1210 دلار و 79 سنت معامله می‌شود. بهای جهانی طلا دیروز (سه‌شنبه) به بالاترین سطح در 1 هفته اخیر رسیده بود.

گفته می‌شود بانک مرکزی آمریکا امروز و در پایان جلسه خود، نرخ بهره را تغییر نخواهد داد که همین امر می‌تواند به ثبات و یا افزایش بهای طلا منجر شود.