به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا،  سید محمود علوی وزیر اطلاعات پس از جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران در واکنش به این سوالی مبنی بر اینکه چرا وزارت اطلاعات از مدیران دو تابعیتی خبر ندارد گفت: احتمال می دهیم که این مدیران وجودندارند که از آن‌ها اطلاعی نداریم. اینکه اطلاع نداشته باشیم جرم نیست.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه " اگر یک یا دو مورد وجود داشته باشد آیا باید به صورت علنی به آن پرداخته شده و ذهنیت جامعه مشوش شود یا به صورت اداری به این مسئله رسیدگی شود" افزود: اگر چنین افرادی هم وجود دارند اسامی آن‌ها را به ما اعلام کنند تا این لحظه کسی اسمی به ما اعلام نکرده است.

علوی تصریح کرد: مرجع رسمی شناخت دو تابعیت ها وزارت اطلاعات است و ما در این زمینه شبکه اطلاع یابی هم داریم. در گذشته مواردی هم بوده که تذکر دادیم و این افراد از مسئولیت خود فاصله گرفته اند. من هیچ کدام از آمارهای اعلام شده درباره تعداد مدیران دو تابعیتی را تائید نمی‌کنم.

وزیر اطلاعات همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا این خبر صحت دارد که داعش در حال عضو گیری از استان سیستان و بلوچستان است؟ گفت:‌داعش تلاش می‌کند در همه جا عضو گیری کند مثل افغانستان اما در سیستان و بلوچستان چنین خبری در این باره نداریم.