به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، در مراسم افتتاحیه این رویداد فرهنگی، علیرضا جهانگیری سفیر جمهوری اسلامی ایران در لاهه و لیلا درسن یانسن شهردار لیدر دورپ بعنوان میهمانان ویژه حضور داشتند. همچنین تعدادی از سفرا و دیپلماتهای خارجی از کشورهای مختلف، از جمله عراق، بنگلادش و ...، هنرمندان و فرهیختگان هلندی، ایرانیان (مقیم) هنرمند و علاقمند به هنر ایرانی و ... نیز در این مراسم حضور داشتند.

 لیلا درسن یانسن شهردار لیدر دورپ  در این مراسم با تأکید بر نقش هنر و فرهنگ بعنوان پلی برای مرتبط کردن ملتها به یکدیگر، مرکز تجاری- فرهنگی ایران و هلند و برنامه های هنری که در آن اجرا می شود را تقویت کننده این پل توصیف کرد و ابراز امیدواری نمود که اینگونه فعالیتهای فرهنگی بتواند در نزدیک ترکردن هرچه بیشتر دو ملت ایران و هلند به یکدیگر مؤثر واقع شود.

همچنین تشکری تیمجانی رئیس مرکز تجاری-فرهنگی ایران وهلند و هماهنگ کننده برنامه های این مناسبت فرهنگی  از طرف بخش خصوصی، طی سخنانی با اشاره به اهمیت فرهنگ و هنر و جایگاه آن در جمهوری اسلامی ایران، ابراز امیدواری نمود اینگونه برنامه ها به نزدیکی  بیشتر میان دو ملت ایران وهلند منجر گردد.

گفتنی است، برنامه های مختلف هفته فرهنگی ایران در هلند تا تاریخ 30 فروردین ماه 1396 در مرکز یادشده ادامه خواهد داشت. اجرای زنده موسیقی های مختلف ایرانی از جمله موسیقی سنتی، مقامی و اقوام، نگار گری، معرق کاری،سفالگری خاتم کاری ، قلمزنی، نساجی و... از جمله  هنرها وبرنامه هایی است که در جریان برگزاری هفته فرهنگی ایران در هلند به نمایش گذاشته شده و یا بصورت زنده  به اجرا در می آید.حضور هنرمندانی از استانهای مختلف کشور به همراه هنر آنها از ویژگیهای این مناسبت فرهنگی است.

photo_2017-04-16_03-15-51