به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، در این دیدار  وزیر امور خارجه گرجستان ضمن ابراز خرسندی از سفر ظریف و هیات همراه به گرجستان اظهار کرد: روابط بسیار خوبی با جمهوری اسلامی ایران داریم و آماده ایم در زمینه ها و سطوح مختلف همکاری های خود را گسترش دهیم.

جانلیدزه بر همکاری بین شرکت های ایرانی و گرجستانی تاکید کرد و گفت: زمینه های زیادی برای  سرمایه گذاری شرکت های ایرانی در گرجستان وجود دارد. در حوزه گردشگردی هم  تعداد گردشگران ایرانی از گرجستان افزایش خوبی داشته است. در زمینه تکنولوژی، کشاورزی و صادرات محصولات کشاورزی شرکت های گرجستان علاقمند به همکاری با طرف های ایرانی هستند.

جانلیدزه یکی دیگر از زمینه های همکاری را تعاملات دانشگاهی و تبادل استاد و دانشجو عنوان کرد. وی همچنین بر تنظیم ترتیباتی با کشورهای همسایه آذربایجان و ارمنستان برای عملیاتی کردن کریدور ترانزیتی خلیج فارس و دریای سیاه و با حضور کشورهای چین و هند تاکید کرد.

محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان نیز این دیدار ضمن تشکر از مهمانوازی طرف گرجستانی گفت: افزایش دیدار ایرانی ها از گرجستان نشانه ای از افزایش مناسبات دو کشور است.

ظریف ضمن تاکید بر اراده جمهوری اسلامی ایران بر گسترش و تعمیق همکاری ها با گرجستان، همکاری دو کشور در زمینه های قضایی، دانشگاهی، ترانزیتی و بویژه کریدور خلیج فارس- دریای سیاه، ایجاد شهرک های صنعتی و انرژی بویژه همکاری گازی، بانکی و سرمایه گذاری مشترک بین دو کشور را از محورهای اصلی آن برشمرد.