به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، سیده فاطمه ذوالقدر در تذکری در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) مجلس اظهار کرد: اخیراً شاهد نصب بنرهایی از سوی شهرداری در شهر تهران هستیم که به تبعیضات بین زن و مرد دامن می زند و بحث زندگی مردسالاری را مورد توجه قرار می‌دهد.

وی همچنین ضمن تبریک روز ارتش جمهوری اسلامی اظهار کرد: باید به وضعیت صندوق بازنشستگی نیروهای مسلح در کشور رسیدگی شود و افزایش حقوق شاغلین در سپاه پاسداران و ارتش در دستورکار باشد.

این نماینده مجلس همچنین از وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی و آموزش و پرورش خواست به وضعیت بهبود درآمد کارگران و معلمان در کشور رسیدگی کنند.

ذوالقدر در ادامه لزوم تکمیل تصفیه خانه جنوب تهران، تسهیل فضای کسب و کار در بخش کشاورزی، اتمام پروژه های مسکن مهر از سوی وزارت راه و شهرسازی و تکمیل مترو پردیس و اسلامشهر را از مطالبات مردم پایتخت عنوان کرد.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس خاطرنشان کرد: وزارتخانه‌های آموزش و پرورش و بهداشت باید به مسائل آموزشی و بهداشتی روستاهای محروم مانند سیستان و بلوچستان و هرمزگان و حاشیه کلانشهرها رسیدگی کنند.

وی در پایان گفت: از وزیر کشور درخواست دارم زمینه تشکیل شورای اسلامی شهر و روستا در مناطقی مانند خاورشهر که جمعیتشان با افزایش روبه رو بوده رسیدگی کنند و همچنین باید مسئولان مربوطه به موضوع تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان توجه کنند.